Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Trwa Festiwal Baza-Kielce

sobota, 21 sierpnia 2021 18:18 / Autor: Adrianna Linertowicz
Trwa Festiwal Baza-Kielce
Trwa Festiwal Baza-Kielce
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Warsztaty różnego rodzaju, koncerty, komiksy, wystawy i wiele innych wydarzeń czeka na gości Bazy Zbożowej, w ramach Festiwalu Baza-Kielce 2021. 

Zarówno ci, którzy lubią aktywny wypoczynek, jak i ci pragnący zrelaksować się po męczącym tygodniu, znajdą podczas Festiwalu Baza-Kielce coś dla siebie. Można pojeździć na rolkach, obejrzeć ciekawe wystawy artystyczne, albo nauczyć się rzeźbienia w glinie.

- To miejsce jest absolutnie magiczne i niepowtarzalne. Spotykają się tu zarówno starsi, jak i młodsi, by wspólnie stworzyć coś wartościowego. W Bazie Zbożowej jest dużo utalentowanej młodzieży. Atmosfera jest tutaj zawsze niezwykła – mówi pani Krystyna Derszniak, która zajmuje się ceramiką.

- Cieszę się bardzo, że ta pracownia działa, i to już od 13 lat. Ludzie przychodzą tu w czasie wolnym, robią przepiękne rzeczy z ceramiki i czerpią z tego satysfakcję – mówi Marek Cecuła, znany artysta-plastyk, laureat wielu prestiżowych nagród. 

W Bazie Zbożowej warto obejrzeć wystawę portretów autorstwa Ewy Wiśniewskiej-Zduniak.

- To prace wykonane techniką, którą określam jako skanerunki. Jest to prezentacja tego, co robiłam przez dwadzieścia lat. Szczególnie ukochałam sobie portrety, ponieważ dzięki temu mam kontakt z ludźmi, co moim zdaniem jest niejednokrotnie ważniejsze, niż rezultat pracy – mówi Ewa Wiśniewska-Zduniak.

Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Festiwalu Baza-Kielce jest bezpłatny. Impreza potrwa do niedzieli, 22 sierpnia. Szczegółowy harmonogram znajdziecie tutaj.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO