Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[FOTO] W kieleckim szpitalu pojawiły się mobilne izby przyjęć dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa

środa, 04 marca 2020 11:49 / Autor: Aleksandra Rękas
[FOTO] W kieleckim szpitalu pojawiły się mobilne izby przyjęć dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa
[FOTO] W kieleckim szpitalu pojawiły się mobilne izby przyjęć dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach jako jeden z czterech szpitali w województwie świętokrzyskim pozostaje w stanie podwyższonej gotowości na wypadek pojawienia się koronowirusa w naszym regionie. Dziś, w ramach ćwiczeń, straż pożarna rozstawiła dodatkowe mobilne izby przyjęć dla osób z podejrzeniem choroby.

- Prowadzimy dzisiaj działania przygotowawcze. W związku z tym są tu dwa namioty pneumatyczne, wyposażone w nagrzewnice, czujniki tlenku węgla oraz gaśnice. Na terenie województwa dysponujemy osiemnastoma takimi sprzętami. Rozstawienie namiotu trwa od kilku do kilkunastu minut - informuje starszy kapitan Michał Pająk z Komendy Straży Pożarnej w Kielcach.

- Namioty rozstawiono, by personel zapoznał się z możliwościami wsparcia przez straż pożarną. Będziemy wyposażać je w potrzebny sprzęt, tak by jak najlepiej świadczyć konieczną pomoc medyczną. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani na ewentualność pojawienia się wirusa - wyjaśniała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego.

Jak mówiła Anna Mazur-Kałuża, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, w związku z obecną sytuacją wprowadzono bezwzględny zakaz odwiedzin w obrębie wszystkich oddziałów.

- Bardzo prosimy o przestrzeganie tego zakazu – obejmuje on także oddziały pediatryczne – przy dziecku może przebywać jedna osoba sprawująca opiekę. Chodzi tutaj o bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i odwiedzających. Warto dodać, że w tym sezonie potwierdziliśmy już prawie 130 przypadków grypy. Trzeba zachować ostrożność nie tylko ze względu na koronowirusa, ale także dużą liczbę chorych na grypę – tłumaczyła rzecznik.

Zgodnie z najnowszymi danymi, na terenie województwa świętokrzyskiego pod nadzorem organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej pozostaje dziesięć osób objętych kwarantanną domową. 89 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym, natomiast dwie osoby są hospitalizowane.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO