Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[FOTO] W Energetycznym Centrum Nauki dzieci poczuły się niczym Leonardo da Vinci

sobota, 25 stycznia 2020 14:31 / Autor: Wiktor Żelazny
[FOTO] W Energetycznym Centrum Nauki dzieci poczuły się niczym Leonardo da Vinci
[FOTO] W Energetycznym Centrum Nauki dzieci poczuły się niczym Leonardo da Vinci
Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Ludzkie oko było w sobotę tematem spotkania dla dzieci w Kieleckim Parku Technologicznym. W ramach kolejnej odsłony warsztatów dzieci wraz z rodzicami zgłębiły między innymi zagadnienia iluzji optycznej, załamywania się światła, a także wykonały szereg interesujących eksperymentów.

 

- Dzisiaj trochę czarowaliśmy z iluzją optyczną. Dzięki niej mogliśmy się dowiedzieć, że nie zawsze to co widzimy naszymi oczami jest faktycznie tym co widzimy - mówiła Karolina Cieślik z Energetycznego Centrum Nauki

W ramach dzisiejszego wydarzenia dzieci dowiedziały się jak działa ludzkie oko. Okazuje się, że do widzenia potrzebne jest światło, które pokonuje drogę do siatkówki przez rogówkę, źrenicę i soczewkę. Jak zauważyli najmłodsi narząd wzroku jest bardzo ważny ponieważ dzięki niemu możemy obserwować otaczający nas świat. Po wysłuchaniu części teoretycznej maluchy wykonały serię ciekawych eksperymentów.

- Teraz robię taką historyjkę z obrazków. Wcześniej zrobiłem eksperyment, z którego dowiedziałem się, że jak na jednej stronie kartki jest ptaszek, a na drugiej klatka i zaczniemy kręcić tą kartką to okazuje się, że mamy jeden obrazek - opowiadał o zjawisku  Taumatropi mały Bartek.

Uczestnicy mogli się również dzisiaj poczuć niczym Leonardo da Vinci. Przy użyciu lusterka odczytali oni specjalnie skryte hasło. Oprócz tego używając szklanki z wodą oraz bagietki i gliceryny wykonano eksperyment wyjaśniający zasadę załamywania się światła.  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO