Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[FOTO] Mnóstwo prac porządkowych po ostatnich wichurach

poniedziałek, 12 lipca 2021 10:40 / Autor: Adrianna Linertowicz
[FOTO] Mnóstwo prac porządkowych po ostatnich wichurach
[FOTO] Mnóstwo prac porządkowych po ostatnich wichurach
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Nawałnice, które w ciągu ostatnich dni przeszły nad Kielcami spowodowały ogromne straty przyrodnicze. "Musimy liczyć się z tym, że prace porządkowe potrwają przynajmniej do końca tygodnia, bo zniszczeń jest naprawdę wiele", przyznaje Marcin Batóg z Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach.

– Pierwsze prace, polegające na zabezpieczaniu miejsc stwarzających zagrożenie, nasi pracownicy rozpoczęli już w piątek popołudniu. Odgrodzono taśmami ostrzegawczymi parkowe alejki. W sobotę od rana trwało porządkowanie głównie w Dolinie Silnicy i w Parku. Usuwanie powalonych drzew rozpoczęliśmy od Parku Miejskiego, ponieważ są tam dosyć duże straty przyrodnicze. To właśnie tam skierowaliśmy znaczne siły – mówi Marcin Batóg.

– W rzeczywistości, pracy mamy bardzo wiele na terenie całego miasta. Powalone drzewa i konary są m.in. w Parku Baranowskim, na Skwerze im. Szarych Szeregów, na Cmentarzu przy ulicy Spokojnej. Stale spływają też do nas informacje o innych lokalizacjach. Trudno oszacować skalę zniszczeń na obecną chwilę, jednak na rzecz usuwania skutków ostatnich wichur musieliśmy zrezygnować z prac pielęgnacyjnych oraz innych, zaplanowanych przez nas w harmonogramie. Pewne jest to, że prace porządkowe potrwają przynajmniej do końca tygodnia – dodaje Batóg.

RPZiUK apeluje również do pieszych i rowerzystów o zachowanie wyjątkowej ostrożności. W koronach drzew wciąż znajduje się dużo połamanych gałęzi, które mogą stwarzać zagrożenie. Jak informuje RPZiUK, " dotyczy to nie tylko drzew w Parku Miejskim im. Staszica, ale też w Dolinie Silnicy, nad zalewem, Skwerze im. Szarych Szeregów, przy ul. Warszawskiej, Jesionowej, bp Kaczmarka, kieleckich cmentarzach i wielu innych lokalizacjach w całym mieście".

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO