Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Na „Sienkiewce” tłumy kielczan!

sobota, 29 maja 2021 17:49 / Autor: Adrianna Linertowicz
Na „Sienkiewce” tłumy kielczan!
Na „Sienkiewce” tłumy kielczan!
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Występy artystyczne, motoryzacyjne perełki, dmuchańce dla dzieciaków i stragany z pysznościami. To wszystko w ramach tegorocznej, już 11. edycji „Budzenia Sienkiewki”. Przez najbliższe dni kielecki deptak będzie tętnił życiem!

– Cieszę się, że w końcu coś zaczęło się dziać, że miasto trochę odżyło po ostatniej fali pandemii i można się zrelaksować na świeżym powietrzu – te słowa powtarzało wiele osób, które zapytaliśmy o to, jak się bawią podczas „Budzenia Sienkiewki”. I jest w nich dużo prawdy, ponieważ od wczoraj na ulicę Sienkiewicza wyszło mnóstwo mieszkańców miasta.

W sobotę można było podziwiać występy niezwykle utalentowanych gimnastyczek, które zachwycały swoimi popisami na szarfie. Dużo dzieciaków świetnie bawiło się także na przygotowanych dla nich atrakcjach, takich jak chociażby dmuchańce czy karuzela. To jednak nie wszystko, bo wydarzeniu towarzyszy jarmark, na którym można skosztować regionalnych pyszności, ale też nabyć wyjątkowe i niepowtarzalne rękodzieło i biżuterię. Wzdłuż ulicy Sienkiewicza stoją także prawdziwe perełki motoryzacyjne, chętnie oglądane przez mieszkańców. Dużą furorę robi również napis I ❤ KIELCE, który stoi przed restauracją Włoska. Mnóstwo przechodniów z chęcią robiło sobie przy nim zdjęcia.

– Bardzo fajny pomysł z tym napisem. Przywołuje na myśl duże, europejskie miasta – komentuje jedna z kielczanek.

Dużo emocji dostarczyły także wczorajsze loty balonami nad miastem, o których pisaliśmy tutaj.

Na tym atrakcje się nie kończą, bo wydarzenie będzie trwało jeszcze do 6 czerwca!

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO