Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Na trawnik z kocykiem. Gdzie w Kielcach można urządzić piknik?

środa, 07 lipca 2021 13:41 / Autor: Weronika Karyś
Na trawnik z kocykiem. Gdzie w Kielcach można urządzić piknik?
Na trawnik z kocykiem. Gdzie w Kielcach można urządzić piknik?
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Słońce, kocyk, sezonowe owoce i dobra książka – piknik w gronie rodziny lub przyjaciół to świetny pomysł na leniwy, wakacyjny weekend. Na tego typu wypoczynek poleca się przede wszystkim kielecki Ogród Botaniczny, ale również Kadzielnia, Wietrznia i część Parku Miejskiego.

Park Miejski im. Stanisława Staszica jest obiektem wpisanym do rejestru zabytków, toteż piknikować można w nim tylko na specjalnie wydzielonej do tego strefie.

- W tym celu została wyznaczona polana znajdująca się naprzeciw figury świętego Jana Nepomucena nad stawem jako polana piknikowana – informuje Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Pozostałe tereny zielone w mieście są dostępne dla mieszkańców pod warunkiem właściwego wykorzystywania.

- Pamiętajmy, że w takich miejscach nie wolno zadeptywać nasadzeń roślin wieloletnich i rabat kwiatowych. Prosimy też o zachowanie porządku - przede wszystkim posprzątanie po sobie śmieci, papierków, butelek i tak dalej – mówi Porębski.

Jak zaznacza Michał Poros, kierownik Centrum Geoedukacji Geonatura Kielce, w Ogrodzie Botanicznym nie brakuje piknikujących rodzin.

- To się dzieje na bieżąco. Osoby zwiedzające Ogród Botaniczny korzystają z atrakcyjnego położenia krajobrazowego i pięknie zagospodarowanej przestrzeni. Leżaki, siedziska, własne kocyki - wszystko jest dozwolone i używane – mówi.

Jak się okazuje teren Kadzielni oraz Wietrzni są rzadziej wykorzystywane jako tereny do piknikowania. Zdarza się jednak, że mieszkańcy rozłożą kocyk na trawie.

- To są tereny głównie spacerowe. Mimo wszystko piknikowanie nie jest zakazane. Jeśli ktoś znajdzie miejsce, by położyć kocyk, może to zrobić – tłumaczy.

Odpocząć można również w Dolinie Silnicy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO