Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Nowa pracownia rezonansu magnetycznego w szpitalu przy ulicy Prostej

wtorek, 06 czerwca 2023 15:00 / Autor: Aleksandra Rękas
Nowa pracownia rezonansu magnetycznego w szpitalu przy ulicy Prostej
Fot. Starostwo Powiatowe w Kielcach
Nowa pracownia rezonansu magnetycznego w szpitalu przy ulicy Prostej
Fot. Starostwo Powiatowe w Kielcach
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Warta sześć milionów złotych pracownia rezonansu magnetycznego została uruchomiona w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach. To ważna wiadomość dla pacjentów, którzy do tej pory musieli jeździć do innych placówek.

Jak zapewnia Rafał Szpak, dyrektor lecznicy, diagnostyka będzie na wysokim poziomie.

- Ten aparat będzie służył wszystkim mieszkańcom województwa. Zostanie uruchomiony nowy numer telefonu, pod którym będzie można rejestrować się na badania. Zapraszamy wszystkich pacjentów, którzy mają skierowania. Myślę, że terminy będą bardzo krótkie. Planujemy dziennie od 20 do 25 badań – informuje Rafał Szpak.

Rezonans wyróżnia się bardzo dużym otworem diagnostycznym - powyżej 70 cm - największym z dostępnych aktualnie na rynku.

- Jest to wygodne przede wszystkim dla kobiet w ciąży i mam, ale także pacjentów z nadwagą, czy tych którzy mają problemy klaustrofobiczne. Będziemy wykonywać wszystkie badania łącznie z diagnostyką piersi - podkreśla dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach.

Najnowocześniejszej generacji rezonans magnetyczny ma natężenie pola magnetycznego 1,5 tesli. Sam rezonans kosztował pięć milionów złotych, natomiast dostosowanie pomieszczeń, dostawa sprzętu oraz wyposażenie nowoutworzonej pracowni to wartość ponad miliona złotych.

- To kolejna inwestycja w służbę zdrowia. Powiat kielecki inwestuje nie tylko w poprawę bezpieczeństwa na drogach, ale także w służbę zdrowia, która jest naszym oczkiem w głowie. Zarząd powiatu dokłada wszelkich starań, aby mieszkańcy powiatu kieleckiego leczyli się w nowoczesnych szpitalach i przychodniach - mówi Mirosław Gębski, starosta kielecki

Jak zauważa Stefan Bąk, członek Zarządu Powiatu w Kielcach, szpital przy ulicy Prostej ma dobrą renomę.

- Przed nami jeszcze wiele wyzwań, ale w ciągu ostatnich czterech lat przeznaczyliśmy już ponad 32 miliony złotych na modernizację pomieszczeń i zakup urządzeń dla Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach. Takich pieniędzy inwestycyjnych w tym szpitalu nigdy nie było – zaznacza.

Zakup był możliwy dzięki pieniądzom z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – wsparcie wyniosło cztery miliony złotych. Pozostałą kwotę zapłaciła placówka oraz Starostwo Powiatowe w Kielcach.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kielcach

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO