Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

[AKTUALIZACJA] Pożar w kamienicy w centrum Kielc

wtorek, 04 maja 2021 13:13 / Autor: Aleksandra Rękas
[AKTUALIZACJA] Pożar w kamienicy w centrum Kielc
[AKTUALIZACJA] Pożar w kamienicy w centrum Kielc
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Niepokojące zgłoszenie wpłynęło do strażaków dziś, tuż przed godziną 12. Dotyczyło płonącego mieszkania, zlokalizowanego na poddaszu kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej.

Z pierwszych informacji wynika, że z budynku ewakuowano dwanaście osób, zarówno mieszkańców jak i pracowników lokali usługowych. Strażacy na miejscu byli już po trzech minutach od zgłoszenia.

- Płonące poddasze jest nieużytkowe, mamy nadzieję, że wkrótce potwierdzimy że w środku nikogo nie było. Na miejscu jest osiem zastępów straży pożarnej – mówi Marcin Nyga z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Jak dodaje, utrudnieniem w działaniach gaśniczych jest trudny dojazd.

- Wąskie wjazdy między kamienicami nie ułatwiają rozstawienia ciężkiego sprzętu. Pokrycie dachu, a także strop w całości jest drewaniany. Strażacy prowadzą działania z zewnątrz oraz wewnątrz, musimy być bardzo ostrożni, wejście w nieodpowiednią przestrzeń może być śmiertelną pułapką - wyjaśnia Nyga.

Z relacji świadków wynika, że zadymienie jest bardzo duże. Na miejscu jest prezydent Bogdan Wenta, który zapewnia, że MOPR pomoże poszkodowanym. Przyczynę pożaru najpewniej ustali grupa dochodzeniowa.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pożar mógł zostać wywołany poprzez nieostrożność podczas prac naprawczych przy pokryciu dachu. Ogień ugaszono około godziny 14.

Fot. Michał Łosiak.

wenta

kam

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO