MIASTO

Pierwsza wygrana Korony!

poniedziałek, 26 sierpnia 2013 22:05 / Autor: Piotr Michalec
Piotr Michalec

Bardzo udany debiut nowego szkoleniowca Korony Kielce Jose Rojo Martina. Żółto-czerwoni pod jego wodzą zasłużenie pokonali tegorocznego reprezentanta polskich klubów w europejskich pucharach – Piasta Gliwice 2:0 (2:0).

Hiszpański trener zaskoczył kibiców składem Korony, ale wszystkie jego decyzje okazały się strzałem w „10”. Sylwestrzak (który zastąpił Lisowskiego) miał udział przy drugiej bramce Korony, a defensywa pod wodzą Dejmka (wygrał rywalizację o skład ze Stano)  i Malarczyka była prawie bezbłędna. Kielczanie przede wszystkim zmienili styl gry, nie wybijali piłek na oślep, długo utrzymywali się przy futbolówce i bronili całą drużyną, wygrywając zdecydowanie z Piastem walkę w środku pola.
Dobra gra zaowocowała szybkim prowadzeniem, bowiem już w 24 minucie Korona wygrywała 2:0. W 16. min. Golański doskonale dośrodkował w pole karne, a zamykający akcję Kiełb potężnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Treli. Gospodarze poszli za ciosem. Osiem minut później w pole karne piłkę wrzucił Sylwestrzak, a zamykającym atak Korony tym razem z prawej strony Sobolewski pięknym uderzeniem z woleja podwyższył prowadzenie drużyny „Pachety”.

Korona do końca pierwsze połowy miała przewagę, ale mimo okazji nie udokumentowała jej kolejnym trafieniami. Po  zmianie stron Koroniarze nadal na niewiele pozwalali Piastowi. Kielczanie grali świetnie broniąc całą drużyną. Szczególne słowa uznania należą się  Kiełbowi, Sobolewskiemu, Jovanoviciowi i Janocie. Debiut trenera, który zastąpił Leszka Ojrzyńskiego wypadł bardzo dobrze.

Korona wydostała się ze strefy spadkowej, z 4 punktami zajmuje 13 miejsce. Liderami są Górnik Zabrze i Lechia Gdańsk po 11 pkt.

Za tydzień kielczanie zagrają w Bielsku-Białej z Podbeskidziem (poniedziałek, godz. 18).