Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Miejski punkt szczepień przeciw COVID-19 otwarty

środa, 28 kwietnia 2021 12:01 / Autor: Weronika Kępa
Miejski punkt szczepień przeciw COVID-19 otwarty
Fot. UM
Miejski punkt szczepień przeciw COVID-19 otwarty
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Dzisiaj, 28 kwietnia, swoją działalność rozpoczął pierwszy miejski punkt szczepień powszechnych przeciw COVID-19. Został on zlokalizowany w Klubie Seniora, przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 75 w Kielcach.

Według prezydenta Bogdana Wenty, szczepienia to szansa na powrót do normalności i skuteczny środek do walki z pandemią. - Zależało nam na tym, aby zwiększyć liczbę miejsc, w których mieszkańcy naszego miasta będą mogli przyjąć zastrzyk. Toteż bardzo się cieszymy z powstania tego punktu. Dzięki niemu szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły przebiegać jeszcze sprawniej - stwierdza.

Zabiegi będą realizowane od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-20. - Jeżeli zaistnieje taka konieczność, jesteśmy przygotowani na to, by szczepić również w soboty i niedziele - informuje Ryszard Misiak, prezes NZOZ SUPRAMED Sp. z o.o. w Kielcach.

W Klubie Seniora przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego przygotowano trzy stanowiska szczepień. Jak informuje Tomasz Porębski, rzecznik Urzędu Miasta, pacjenci przyjmowani są średnio co pięć minut. W ten sposób, w zależności od liczby dostępnych szczepionek, każdego dnia można zaszczepić od trzystu do nawet pięciuset osób.

W akcję szczepień przeciw COVID-19 zaangażowani są również pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach. - Przygotowaliśmy i udostępniliśmy pomieszczenia na potrzeby punktu szczepień, dodatkowo nasi pracownicy będą służyć pomocą pacjentom, którzy przyjęli zastrzyk - informuje Magdalena Gościniewicz, dyrektor MOPR w Kielcach.

W środę, 5 maja, uruchomiony zostanie również drugi miejski punkt szczepień powszechnych przeciw COVID-19. Będzie zlokalizowany w Klubie Seniora przy Alei Legionów 5. Miasto planuje także otwarcie mobilnego punktu typu drive-thru.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO