Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Projekt uchwały ws. placu przy Paderewskiego zdjęty z porządku obrad!

czwartek, 13 stycznia 2022 11:18 / Autor: Weronika Kępa
Projekt uchwały ws. placu przy Paderewskiego zdjęty z porządku obrad!
Projekt uchwały ws. placu przy Paderewskiego zdjęty z porządku obrad!
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Projekt uchwały w sprawie wydzierżawienia gruntu położonego w Kielcach przy ul. Paderewskiego oraz odstąpienia od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy został zdjęty z porządku dzisiejszych (13 stycznia) obrad. Dokument zawierał błędy formalne, a radni stwierdzili, że działka jest zbyt atrakcyjna, by ktoś zajmował ją za tak niską stawkę…

Działka w samym centrum Kielc (róg Paderewskiego i Solnej) dzierżawiona była do tej pory za 469 złotych miesięcznie. Gdyby radni przyjęli uchwałę teren wciąż byłby odnajmowany za nieco ponad 1300 złotych.

Jak zaznacza przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej, Michał Braun, to absurd. – Miasto nie może kontynuować tego typu dzierżaw, bo tracimy na tym wszyscy. Dotychczasowa umowa wygasła. Moim zdaniem działkę trzeba sprzedać, aby wydzierżawić w przetargu – stwierdza.

Radny Marcin Stępniewski, również uważa, że miasto mogłoby lepiej spożytkować ten teren. – Uważam, że ta działka ma potencjał. Można tam zrobić na przykład miejskie miejsca parkingowe i poszerzyć całość o chodnik. To przyczyni się nie tylko do łatwiejszego parkowania w centrum, ale również jestem prawie pewien, że opłaty za bilety będą znacznie wyższe niż kwota dzierżawy tej działki – zauważa.

Zdzisław Łakomiec był jednak zdania, że projekt należałoby uchwalić. – Ta nieruchomość w swoim kształcie jest tak niekorzystna, że nic tam praktycznie nie można zrobić. Jeśli nie podejmiemy tej uchwały to z gruntu nie będzie żadnego zysku. Dopiero, kiedy będziemy mieli na ten teren konkretny pomysł można zmienić stan obecny – mówi.

Okazało się jednak, że dokument zawiera błędy formalne – nazwa firmy, z którą miasto zamierzało podpisać umowę była nieprawidłowa. Użyto bowiem skrótu, który zgodnie z KRS jest zarezerwowany dla innej działalności gospodarczej.

W związku z licznymi wątpliwościami, po dyskusji uchwała została zdjęta z porządku obrad.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO