MIASTO

Tarasiewicz spokojny przed Górnikiem

czwartek, 02 kwietnia 2015 10:53 / Autor: Piotr Natkaniec

Piłkarze Korony Kielce w wielkanocny poniedziałek podejmą Górnika Łęczna. Oba zespoły dzieli zaledwie punkt w tabeli T-Mobile Ekstraklasy, dlatego szkoleniowiec kielczan liczy na zwycięstwo swojego zespołu.

„Złocisto-Krwiści” notują znakomitą serię sześciu meczów bez porażki. Do tej pory Korona wygrała w Białymstoku z Jagiellonią oraz w Gliwicach z Piastem. Teraz czas na pierwsze wiosenne trzy punkty na Kolporter Arenie.

{audio}Tarasiewicz o dobrej formie zespołu|Tarasiewicz o dobrej formie zespołu.mp3{/audio}

Tak dobra wiosna w wykonaniu piłkarzy Korony sprawiła, że zamiast walczyć o utrzymanie w lidze, coraz częściej kibice w Kielcach myślą o grupie mistrzowskiej. Spoglądając jak małe różnice dzielą zespoły ze środka tabeli to ten cel wydaje się dosyć realny.

{audio}Tarasiewicz o tłoku w tabeli|Tarasiewicz o tłoku w tabeli.mp3{/audio}

W spotkaniu z Górnikiem Tarasiewicz nie będzie mógł skorzystać z usług Pawła Golańskiego, który pauzuje za żółte kartki. Podczas reprezentacyjnej przerwy lekkie problemy ze zdrowiem mieli Łukasz Klemenz, Vlastimir Jovanović oraz Jacek Kiełb, ale są już do dyspozycji trenera.

{audio}Tarasiewicz o zmianie na prawej obronie|Tarasiewicz o zmianie na prawej obronie.mp3{/audio}

Według szkoleniowca zespołu z Kielc pomimo rozegrania połowy rundy wiosennej jego drużyna nadal nie ma problemu z przygotowaniem kondycyjnym. W ostatnim tygodniu piłkarze trenowali mniej, ale skupiali się na wytrzymałości szybkościowej.

{audio}Tarasiewicz o przygotowaniu fizycznym zespołu|Tarasiewicz o przygotowaniu fizycznym zespołu.mp3{/audio}

Tarasiewicz odniósł się również do sytuacji graczy rezerwowych. O ile po ostatnim meczu wzrosły notowania Leandro, to nadal na boisku raczej szybko nie zobaczymy Ouattary.

{audio}Tarasiewicz o Boliguibie Ouattarze|Tarasiewicz o Boliguibie Ouattarze.mp3{/audio}

Spotkanie z Górnikiem Łęczna odbędzie się w poniedziałek 6 kwietnia o godzinie 13:00.