Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wkrótce ruszy rekrutacja na kieleckich uczelniach

piątek, 18 maja 2018 13:40 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Wkrótce ruszy rekrutacja na kieleckich uczelniach
Wkrótce ruszy rekrutacja na kieleckich uczelniach
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Już wkrótce kieleckie uczelnie ruszą z internetową rekrutacją. W tym roku na przyszłych studentów czeka kilka nowości.

Rekrutacja na studia  na Politechnice Świętokrzyskiej rusza 28 maja. - Przygotowaliśmy szeroką ofertę edukacyjną, która odzwierciedla potrzeby rynku pracy - informuje Kamil Dziewit, rzecznik uczelni.

 Maturzyści będą mieli do wyboru 19 kierunków studiów i ponad 60 specjalności. Nie zabraknie także nowości. - W tym roku uruchamiamy cztery nowe specjalizacje:  "Modelowanie Informacji o Budynku"  na kierunku Budownictwo, "Inżynieria Proekologiczna" na kierunku Zarządzanie i  Inżynieria Produkcji, "Teleinformatyka"  na kierunku Informatyka  oraz "Komputerowe Systemy  Sterowania i Pomiarów" na kierunku Automatyka i Robotyka - wymienia rzecznik.

Kamil Dziewit podkreśla, że studia na uczelni technicznej dają studentom wiele możliwości. - W obecnej sytuacji gospodarczej studia techniczne to najlepsza inwestycja. Według badań losu absolwentów, które prowadzimy, 95 % naszych absolwentów znajduje zatrudnienie już w pierwszym roku po ukończeniu studiów. Ponad 50 % pracuje w zawodzie już w trakcie studiów. Ściśle współpracujemy z przedsiębiorcami, którzy zwiększają tę aktywność i poszukują inżynierów. Wydaje mi się zatem, że nasi absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem dobrej pracy, w której mogą liczyć i na wysokie zarobki i rozwój - zachęca rzecznik.

Niebawem, na stronie Politechniki Świętokrzyskiej pojawi  się szczegółowy harmonogram rekrutacji.

Swoją ofertą kusi także Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Rekrutacja na tej uczelni ruszy 1 czerwca. Kandydaci będą mogli wybierać spośród około  50 kierunków i ponad 200 specjalności. Również i w tym przypadku nie zabraknie nowości. Na liście kierunków pojawi się  Inżynieria danych. Kierunek ten będzie  prowadzony w dwóch językach: polskim i angielskim. - Patrząc na rankingi ogólnopolskie jest to jeden z najpopularniejszych kierunków w naszym kraju. Nie było go do tej pory w Kielcach. Liczymy więc, że spotka się on z dużym zainteresowaniem. Przygotowaliśmy 36 miejsc na studiach w języku polskim i 20 miejsc w języku angielskim.  Studenci tego kierunku będą mogli znaleźć pracę w wielu specjalnościach - powiedział Piotr Burda, rzecznik UJK.

Łącznie na najbliższą rekrutację Uniwersytet przygotował ponad 3 tys. miejsc. - Zapraszamy wszystkich chętnych. Myślę, że naprawdę warto, bo jesteśmy najwyżej notowaną uczelnią w ogólnopolskim rankingu Perspektyw, najlepiej ocenianą przez pracodawców. Mamy bardzo szeroki wachlarz kształcenia, począwszy od kierunków pedagogicznych, ekonomicznych, po medyczne - podkreśla Burda.

Rekrutacja na UJK potrwa do 9 lipca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO