Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Zamontują tablice kierujące do najważniejszych atrakcji w Kielcach

piątek, 24 marca 2023 10:44 / Autor: Weronika Kępa
Zamontują tablice kierujące do najważniejszych atrakcji w Kielcach
Zamontują tablice kierujące do najważniejszych atrakcji w Kielcach
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Do końca maja bieżącego roku w centrum Kielc mają pojawić się tabliczki kierujące do najważniejszych atrakcji turystycznych w mieście. Póki co wyznaczono pięć lokalizacji. W przyszłości ich liczba ma zostać zwiększona.

– To informacja skierowana do wszystkich, którzy przyjeżdżają z wizytą do naszego miasta, aby zachęcić ich do odwiedzenia naszych zabytków oraz instytucji kultury. Dzięki tym tablicom łatwiej będzie trafić do atrakcji, których przecież nie brakuje – informuje wiceprezydent Marcin Chłodnicki.

Tabliczki pojawią się przy wyjściu z przejścia podziemnego na ulicę Sienkiewicza, przy ulicy Staszica (naprzeciwko źródełka Biruty), przy skrzyżowaniu Zamkowej ze Staszica, naprzeciwko Placu Artystów oraz przy skrzyżowaniu Sienkiewicza z Małą.

– Zaczynamy pięcioma tablicami, które uznaliśmy za najważniejsze pod względem ruchu turystycznego. Jednak podczas typowania tych miejsc dostrzegliśmy potrzebę umieszczenia kolejnych tego typu tablic w przestrzeni miasta i nie wykluczam, że w kolejnych etapach dołożymy tego typu kierunkowskazy – dodaje Chłodnicki.

Stworzenie i montaż tablic pochłonie około 40 tysięcy złotych. Wspomniane kierunkowskazy będą tłumaczone na język angielski.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO