Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

„Respect” - rewelacyjna ścieżka dźwiękowa z filmu o życiu Arethy Franklin

piątek, 21 stycznia 2022 10:33 / Autor: Michał Sierlecki
„Respect” - rewelacyjna ścieżka dźwiękowa z filmu o życiu Arethy Franklin
„Respect” - rewelacyjna ścieżka dźwiękowa z filmu o życiu Arethy Franklin
Michał Sierlecki
Michał Sierlecki

Na antenie radia „eM Kielce” możecie usłyszeć wykonania songów wspaniałej Arethy Franklin w wykonaniu aktorki i wokalistki Jennifer Hudson.

Film „Respect” śledzi rozwój kariery Arethy Franklin od dziecka, które śpiewa w chórze kościelnym jej ojca, do statusu międzynarodowej gwiazdy. To niezwykła historia podróży Franklin, by odnaleźć swój głos.

Pierwszy singiel o nazwie „Here I Am (Singing My Way Home)” toruje drogę do sukcesu Hudson na wielkim ekranie w roli Arethy Franklin i pojawia się na oryginalnej ścieżce dźwiękowej do filmu „Respect”. Singiel posłużył jako jedyna oryginalna piosenka w filmie. Piosenkarka i aktorka Jennifer Hudson została wybrana do roli przez samą Arethę Franklin. Artystka mówi o tej produkcji tak: „Muzyka jest w tym filmie tak żywą i oddychającą postacią, jak w życiu Arethy Franklin. Proces tworzenia tej piosenki był niczym konstruowanie największego hołdu, jaki byłam w stanie złożyć jej duchowi. Był to ostatni wydech tego niezwykłego projektu, wypuściłam go z poczuciem spełnienia. Możliwość zrobienia tego z Carole i Jamiem była niesamowitym przywilejem. Carole jest jedną z największych autorek tekstów wszech czasów. Niezależnie od tego, czy wymieniałyśmy się historiami, grałyśmy razem na pianinie podczas wideokonferencji, czy pracowałyśmy nad tekstami, zawsze była to mistrzowska klasa – zarówno w życiu, jak i muzyce. W przeszłości współpracowałam z Jamiem, zawsze wspaniale jest z nim tworzyć – nieustannie myśli nieszablonowo, pogłębiając muzyczne doświadczenie w niemożliwy do opisania sposób. Naszym celem było pokazanie, że muzyka zawsze była kotwicą dla pani Franklin we wszystkim, co robiła. Mam nadzieję, że ta piosenka ilustruje siłę jej głosu, który (zarówno dosłownie, jak i w przenośni) zawsze sprowadzał ją do domu”.

Jennifer Hudson to jeden z największych, najodważniejszych i najjaśniejszych głosów w muzyce współczesnej. Jest nie tylko dwukrotną zdobywczynią nagrody Grammy i autorką bestsellera, otrzymała także nagrodę Akademii, Złotego Globa i inne niezliczone wyróżnienia jako aktorka. Jej debiutancki album „Jennifer Hudson” z 2008 roku pokrył się platyną, kolejny album „I Remember Me” z 2011 roku złotem, a „JHUD” z 2014 roku zdobył nominację do nagrody Grammy.

Hudson zagrała również w wielu filmach, od „Dreamgirls” po „Chi-Raq” i „Sing”, a także wystąpiła na Broadwayu w musicalu „Kolor purpury” – adaptacji powieści Alice Walker. Ścieżka dźwiękowa musicalu przyniosła Hudson kolejną nagrodę. Grammy. Po drodze stała się bestsellerową pisarką, była też trenerką w brytyjskiej i amerykańskiej edycji The Voice. W 2019 roku wystąpiła jako Grizabella w kinowej adaptacji „Cats”. Przyłożyła także rękę do chwalonego przez krytyków filmu dokumentalnego „RGB” o Ruth Bader Ginsburg utworem „I’ll Fight”. A teraz pojawia się na wielkim ekranie jako Aretha Franklin, w długo oczekiwanym filmie biograficznym „Respect” (reż. Liesl Tommy), którego jest również producentką wykonawczą.

źródło: Sony Music Entertainment

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO