Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

29 policjantów zasiliło świętokrzyski garnizon

środa, 10 maja 2023 12:29 / Autor: Aleksandra Rękas
29 policjantów zasiliło świętokrzyski garnizon
29 policjantów zasiliło świętokrzyski garnizon
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

29 nowych funkcjonariuszy wypowiedziało dziś słowa roty ślubowania, podczas uroczystego apelu na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Przed mundurowymi przeszło sześciomiesięczne szkolenie, po którym przyjdzie czas na służbę w oddziałach prewencji.

Stres, przejęcie, ale i duma – mnóstwo emocji towarzyszyło dziś nowym funkcjonariuszom. Dla wielu z nich praca w policji to spełnienie marzeń.

- Poczułem ogromną dumę, gdy po założeniu munduru przejrzałem się w lustrze. Moment przysięgi był stresujący, ale czułem się zaszczycony, stojąc w szeregu policjantów. Przede mną szkolenie, które - mam nadzieję - dobrze przygotuje mnie do służby – mówił tuż po ślubowaniu Hubert Więckowski, pochodzący z Sukowa.

Posterunkowa Emilia Lesiak, kielczanka, zdradziła nam, że od dziecka marzyła o założeniu munduru.

- Moje drogi powiodły mnie do pracy cywilnej w policji, tam utwierdziłam się w tym, że chcę służyć w tej formacji. Obecnie przydzielono mnie do pionu kryminalnego; myślę, że sprawdziłabym się w nim – powiedziała.

A pracy w świętokrzyskim garnizonie policji nie brakuje. Jak zauważył nadinsp. Jarosław Kaleta, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach, wolne etaty są między inny w oddziałach prewencji.

- Zainteresowanie pracą w policji jest duże, służba to wielka satysfakcja i duma. Przed nowymi funkcjonariuszami szkolenia, to bardzo ważny etap. Za chwilę wyjadą do jednostki, w której przez ponad pół roku będą nabywać wiedzę praktyczną i teoretyczną – wyjaśniał Jarosław Kaleta.

Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski, dodaje, że służba w policji jest zaszczytna, ale i trudna oraz odpowiedzialna.

- Bardzo cieszy liczba przyjęć do garnizonu świętokrzyskiego. Ci młodzi ludzie mogą liczyć na doświadczenie starszych kolegów, ale nic nie zastąpi własnego zdrowego rozsądku i ludzkiej empatii. Tego oczekuje społeczeństwo: by policjanci służyli mieszkańcom, a nie byli służbą represji – stwierdził Zbigniew Koniusz.

Po 6.5 miesięcznym szkoleniu, policyjni adepci trafią do oddziałów prewencji, w których nabędą niezbędne zawodowe doświadczenie. Następnie trafią do swoich docelowych jednostek.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO