Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

W Wólce Bałtowskiej powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy

czwartek, 30 lipca 2020 15:58 / Autor: Beata Kwieczko
W Wólce Bałtowskiej powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy
W Wólce Bałtowskiej powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Gmina Bałtów otrzymała z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ponad 444 tysięcy złotych dofinansowania na powstanie Środowiskowego Domu Samopomocy w Wólce Bałtowskiej. Obiekt zostanie otwarty prawdopodobnie już jesienią.

Środowiskowy Dom Samopomocy będzie mieścił się w budynku po dawnej szkole podstawowej.

– Tym projektem dajemy drugie życie temu miejscu, a przede wszystkim zapewnimy należytą opiekę osobom niepełnosprawnym, które będą tam wdrażać się do codziennego życia – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

– Planowane jest utworzenie różnego rodzaju pracowni tematycznych: kulinarnej, rehabilitacyjnej i fizjoterapii. Będzie to placówka, która pomoże zapewnić opiekę w godzinach dziennych osobom niepełnosprawnym, poprawić ich funkcjonalność, a tym samym odciążyć ich rodziny. Powstaną tam też dodatkowe miejsca pracy dla osób z terenu naszej gminy – informuje wójt.

Z domu skorzysta 20 osób, ale będzie poszerzany o kolejne miejsca, a zatrudnionych będzie tam sześciu pracowników. 144 tysiące złotych zostanie przeznaczone na utrzymanie obiektu do końca tego roku, a 300 tysięcy na remont i doposażenie go w niezbędny sprzęt. Dom zostanie otwarty prawdopodobnie jesienią.

W tej samej miejscowości powstanie również świetlica wiejska.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO