REGION
Pogoda na sylwestrowy wieczór i Nowy Rok? Śnieżna!
Zimowa aura towarzyszyć będzie sylwestrowej zabawie, a opadów śniegu spodziewać się można i w Nowy Rok. Synoptycy IMGW zapowiadają nawet zamiecie śnieżne.
Jak mówi Piotr Szuster, synoptyk IMGW, sylwestrowemu wieczorowi towarzyszyć będą przelotne opady białego puchu.
– Temperatura wyniesie od -4 do -6 stopni Celsjusza, wiatr będzie umiarkowany i dość silny, miejscami powodować może zamiecie śnieżne. Nad ranem w Nowy Rok spodziewać się możemy słabych opadów śniegu, a temperatura od -7 do -5 stopni – zapowiada synoptyk.
W Nowy Rok, w ciągu dnia towarzyszyć nam całkowite zachmurzenie, słabe opady śniegu a także deszczu ze śniegiem.
– Wiatr początkowo, porywisty, później także dość silny, w porywach do 55 kilometrów na godzinę –prognozuje Piotr Szuster.
W nocy z 1 na 2 stycznia wciąż będą z nami słabe opady śniegu, spodziewać się można ich także i drugiego dnia 2026 roku.





