Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Ruszył nabór zgłoszeń do X Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman

wtorek, 04 sierpnia 2020 13:25 / Autor: Weronika Kępa
Ruszył nabór zgłoszeń do X Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman
Ruszył nabór zgłoszeń do X Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i Fundacja Zeszytów Literackich już po raz dziesiąty przyznają Nagrodę im. Aliny Margolis-Edelman. Ideą przedsięwzięcia jest przede wszystkim docenianie osób, które z energią, pasją i oddaniem pomagają dzieciom, dając im siłę, poczucie bezpieczeństwa oraz wiarę we własne możliwości.

Nagroda to ukłon w stronę osób szczególnie zasłużonych w działaniach na rzecz dzieci, ale również sposób pielęgnowania pamięci o Alinie Margolis-Edelman - wybitnej lekarce i założycielce Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która całe swoje życie poświęciła pomocy ludziom, a w szczególności dzieciom.

Zgłoszenia mogą nadsyłać zarówno osoby prywatne, jak i organizacje społeczne, instytucje państwowe oraz samorządowe. Kandydatami mogą być wolontariusze lub pracownicy organizacji pozarządowych, oświaty, ochrony zdrowia, opieki społecznej, czy wymiaru sprawiedliwości (nauczyciele, psychologowie, pedagodzy i edukatorzy, lekarze i pielęgniarki, asystenci społeczni, sędziowie, policjanci, itp.).

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń kapituła wybierze trzech finalistów. Zwycięzca, wyłoniony w ostatecznym głosowaniu, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości pięciu tysięcy złotych, pamiątkową statuetkę oraz dyplom. Wręczenie odbędzie się 19 listopada 2020 roku w Centrum Pomocy Dzieciom w Warszawie.

Zgłoszenia można przesyłać do 30 września, na adres: nagroda@fdds.pl. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie: fdds.pl.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO