Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Świętokrzyskie najlepiej wdraża projekty Europejskiego Funduszu Społecznego

czwartek, 06 sierpnia 2020 06:59 / Autor: Beata Kwieczko
Świętokrzyskie najlepiej wdraża projekty Europejskiego Funduszu Społecznego
Fot. swietokrzyskie.pro
Świętokrzyskie najlepiej wdraża projekty Europejskiego Funduszu Społecznego
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Województwo świętokrzyskie jest krajowym liderem we wdrażaniu projektów Europejskiego Funduszu Społecznego. W ciągu półtora roku nasz region awansował z przedostatniego miejsca na pierwsze.

– Opublikowane pod koniec lipca dane jednoznacznie potwierdzają, że lepiej zorganizowana i bardziej intensywna praca Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy bardzo szybko zaowocowały efektami – mówi Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

– Półtora roku temu zajmowaliśmy niechlubne przedostatnie miejsce w zestawieniu polskich regionów pod względem stanu wdrażania RPO w części, finansowanej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Obecnie jesteśmy na pierwszym miejscu w kraju zarówno pod względem poziomu kontraktacji możliwych do wykorzystania środków, jak i rocznego tempa wzrostu kontraktacji – dodaje wicemarszałek.

Projekty Regionalnego Programu Operacyjnego, finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego, obejmują takie obszary jak edukacja, włączenie społeczne i profilaktyka zdrowotna oraz rynek pracy. W ostatnich miesiącach znaczącym elementem działań w ramach "projektów miękkich" stało się też wsparcie walki z pandemią koronawirusa. Wśród licznych przedsięwzięć z tej dziedziny można wymienić sfinansowanie 14 projektów realizowanych przez wszystkie starostwa powiatowe naszego regionu. W tym przypadku ustanowiony został swoisty rekord w tempie pracy, bo od ogłoszenia naboru do podpisania umów minęło tylko 16 dni. To wynik nienotowany w historii wdrażania RPO.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO