Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Zostań wolontariuszem. Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości rekrutują!

piątek, 15 lipca 2022 14:22 / Autor: Weronika Kępa
Zostań wolontariuszem. Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości rekrutują!
fot. Press Time by Anna Pożoga
Zostań wolontariuszem. Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości rekrutują!
fot. Press Time by Anna Pożoga
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukują wolontariuszy oraz liderów, którzy chcieliby nauczyć się jak nieść mądrą pomoc. Rejestracja jest dziecinnie prosta, wystarczy wypełnić krótki formularz dostępny na stronie internetowej.

Szlachetna Paczka to inicjatywa skierowana do potrzebujących rodzin, z kolei Akademia Przyszłości to program, którego celem jest pomoc mającym problem z nauką i niewierzącym w siebie dzieciom.

– Jeśli chodzi o liderów to powinny być osoby, które mają predyspozycje i chciałyby nauczyć się jak zarządzać zespołem. W przypadku wolontariuszy zachęcamy do zgłoszeń osoby, które mają dużo empatii, chciałyby w mądry sposób pomagać innym – mówi Konrad Jóźwik, specjalista ds. promocji Szlachetnej Paczki w województwie świętokrzyskim.

Wolontariuszem może zostać każdy kto ukończył szesnasty rok życia.

– Doświadczenie nie jest potrzebne, ponieważ prowadzimy szkolenia i wszystko szczegółowo wyjaśniamy. Zachęcamy jednak przede wszystkim te osoby, które czują potrzebę niesienia pomocy i rozumieją mniej więcej na czym ta pomoc polega – dodaje Jóźwik.

Rekrutacja to pierwszy krok do tego, żeby w grudniu odbył się Weekend Cudów. Po ukończonym szkoleniu nowi wolontariusze zaczną odwiedzać rodziny i typować te, które w tym roku uzyskają pomoc.

Do Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości można dołączyć klikając w link: https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/?action=superw&place=menu

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO