Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Przedsiębiorca z naszego regionu w rękach CBA

piątek, 21 stycznia 2022 09:32 / Autor: Michał Łosiak
Przedsiębiorca z naszego regionu w rękach CBA
Przedsiębiorca z naszego regionu w rękach CBA
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Siedmiu przedsiębiorców z województwa lubelskiego, mazowieckiego, ale również świętokrzyskiego zostało zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne – informuje CBA. Wszystko przez nieprawidłowości przy organizacji przetargów Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego (PIG-PIB).

To sprawa z lat 2019-2020. Śledczy ustalili, że do nieprawidłowości mogło dojść przy zamówieniach dotyczących budynków Instytutu. Chodzi o m.in. prace projektowe, roboty budowlano-remontowe, budowę dróg dojazdowych, praca konserwacyjne instalacji i urządzeń wentylacyjno-klimatyzowanych.

Zatrzymano osiem osób – byłego pracownika PIG-PIB, ale także siedmiu przedsiębiorców z województwa mazowieckiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Działają oni w branży budowlanej.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie obejmujące niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, złożenia fałszywych oświadczeń, powoływania się na wpływy w instytucji państwowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, zmowy przetargowej – poinformowało CBA.

Tag: CBA Akcja
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO