Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

W Busku-Zdroju można się przebadać szybko i bezpłatnie

sobota, 24 września 2022 12:39 / Autor: Łukasz Czerwiak
W Busku-Zdroju można się przebadać szybko i bezpłatnie
W Busku-Zdroju można się przebadać szybko i bezpłatnie
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Busku-Zdroju, w ten weekend trwa projekt „Zdrowe życie”. Mieszkańcy regionu mogą błyskawicznie uzyskać informacje na temat swojego stanu zdrowotnego.

W miejscowości słynącej z uzdrowisk, w dniach 24-25 września w godzinach od 10 do 19 można bezpłatnie skorzystać z takich badań jak: EKG, pomiar glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi, konsultacji dietetycznych, dermatologicznych, porad żywieniowych i farmaceutycznych.

– Chcemy wzmocnić impuls dbałości o zdrowie poprzez miasteczko zdrowia, które jest projektem Pary Prezydenckiej. Jego celem jest zachęcenie Polaków, aby jeszcze bardziej dbali o siebie, a  przecież nikt tego za nas nie zrobi. Idea nie składa się tylko z takich wydarzeń, jak to dzisiejsze, jest to pomysł długofalowy. Planujemy także organizować spotkania edukacyjne. Projekt z każdym miasteczkiem coraz bardziej się rozwija. Dołączają do nas służby mundurowe, które organizują dodatkowe stoiska, a tam możemy np. przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy – tłumaczyła Grażyna Ignaczak-Bandych, szef Kancelarii Prezydenta RP.

– Mam nadzieję, że dzięki takim inicjatywom nasze zdrowie nigdy się nie zepsuje. Ministerstwo zdrowia samo w sobie wiele czyni, aby je wspomagać na wszystkie możliwe sposoby, ale tak naprawdę najlepszym lekarstwem jest zapobieganie chorobom i dlatego tutaj jesteśmy. Tyle instytucji zgromadziło się tu dla nas, aby odpowiedzieć nam na ważne pytanie: czy jestem zdrowy? Przychodźmy tutaj, abyśmy przez tę sieć, którą tu zarzucamy na nasze zdrowie, wyłapać te elementy, które mogą szwankować – powiedział Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski.

W ramach wydarzenia można również założyć kartę EKUZ, potwierdzić profil zaufany czy uzyskać informację o programach NFZ.

– Przyszedłem tutaj, ponieważ jest możliwość wykonania badań. Uważam, że warto wykorzystywać takie okazje, ponieważ należy dbać o zdrowie. Nie musieliśmy czekać w kolejkach i już wiemy, jaki jest stan naszego zdrowia – mówił pan Albert, pochodzący z okolic Buska-Zdroju.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO