Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Zmiany w programie Rodzina 500 plus

czwartek, 20 stycznia 2022 11:19 / Autor: Magdalena Nowak
Zmiany w programie Rodzina 500 plus
Zmiany w programie Rodzina 500 plus
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Od 1 lutego rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w programie Rodzina 500 plus. Wnioski będzie można składać online do ZUS, a nie jak do tej pory do samorządów.

500 plus według nowych zasad będzie tylko bezgotówkowe. Rodzice muszą podać we wniosku numer konta, inaczej nie dostaną pieniędzy. Cała korespondencja dotycząca programu także będzie odbywać się drogą elektroniczną.

– Wnioski możemy składać na trzy sposoby – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS, przez bankowość elektroniczną oraz przez portal Emp@tia. Istotne aby przy wypełnianiu wniosków robić to uważnie. Dlatego zachęcamy do skorzystania z kreatora dostępnego na PUE ZUS, który ułatwia tę czynność i robi to w sposób intuicyjny – mówi Paweł Szkalej, rzecznik ZUS.

Stopniowe przejęcie realizacji programu Rodzina 500 plus przez ZUS oznacza, że gminy będą kontynuowały wypłaty świadczeń do końca okresu na jaki je przyznały, czyli do końca maja 2022 r.

Z uwagi,  na to że wnioski o świadczenie wychowawcze i załączniki do wniosku można będzie złożyć tylko w formie elektronicznej, ZUS zapewni wszystkim zainteresowanym taką możliwość. Każda osoba będzie mogła liczyć na pomoc ZUS przy składaniu tych dokumentów- specjalne stanowiska są w każdej placówce urzędu.

Tag: 500 plus
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO