AZS UJK wygrywa w Warszawie po dogrywce

poniedziałek, 23 listopada 2020 12:39 / Autor: Sebastian Kalwat

W spotkaniu 9. kolejki rozgrywek II ligi koszykarzy, AZS UJK Kielce pokonał na wyjeździe MKS Ochota Warszawa 96:94. Podopieczni Rafała Gila wygrali czwarty mecz w sezonie.

Od początku spotkanie w Warszawie było bardzo wyrównane. W pierwszej kwarcie gospodarze zagrali nieco lepiej i prowadzili 21:18.

W drugiej odsłonie kielczanie zdecydowanie poprawili skuteczność i wygrali różnicą dziewięciu punktów. Do przerwy AZS prowadził 44:38.

Również dziewięcioma punktami trzecią część wygrali tym razem gracze Ochoty i przed ostatnią kwartą prowadzili nieznacznie.

Czwarta partia była niezwykle emocjonująca. Na 0,7 sekundy przed końcem za trzy trafił Przemysław Zygmunciak i kielczanie prowadzili 87:84. Niestety, po przerwie wziętej na prośbę trenera Ochoty, jego podopieczni zdołali wyrównać.

Dogrywkę dużo lepiej zaczęli gospodarze, którzy prowadzili 5:0. Później dziewięć punktów z rzędu zdobyli ''Akademicy'' przy tylko dwóch koszykarzy Ochoty i ostatecznie zwyciężyli 9:7, a w całym spotkaniu 96:94.

Świetne zawody z MKS-em rozegrał Przemysław Zygmunciak, który do 24 punktów dołożył także siedem zbiórek. Znakomicie zaprezentowali się również dwaj inni koszykarze AZS-u, którzy byli bliscy osiągnięcia triple double. Maciej Parszewski 23 punkty, 11 zbiórek i sześć asyst, a Piotr Osiakowski 18 punktów, osiem zbiórek i osiem asyst.

Kolejny mecz kielczanie rozegrają piątego grudnia. We własnej hali podejmą KS Kutno.

MKS Ochota Warszawa - AZS UJK Kielce 94:96 (21:18, 17:26: 26:15, 23:28, p.d. 7:9)

Ochota: Górka 32, Jesionek 18, Ciliskan 14, Rudko 13, Wójcik 8, Bystrou 2, Gębal 2, Wojciechowski 2, Grudziński 1.

AZS UJK: Zygmunciak 24, Parszewski 23, Osiakowski 18, Sowa 9, Czapla 7, Nowik 6, Lis 5, Jagiełło 2, Wierzgała 2, Fugiński.