Beniaminek drugiej ligi wyeliminował Koronę z Pucharu Polski

sobota, 15 sierpnia 2020 15:47 / Autor: Damian Wysocki

Na pierwszej rundzie zakończyli swoją przygodę z Pucharem Polski piłkarze Korony Kielce. W sobotę przegrali na wyjeździe z beniaminkiem drugiej ligi – KKS-em 1925 Kalisz 0:2. Spotkanie nie porwało. Wynik w 66. minucie otworzył Mateusz Majewski. Drużyna z Wielkopolski awans przypieczętowała w doliczonym czasie, po trafieniu Jakuba Chojnowskiego.

W wyjściowym składzie Korony znalazło się dziesięciu Polaków, w tym trzech wychowanków i czterech młodzieżowców. Jedynym graczem z zagranicy był Themistoklis Tzimopoulos. Od pierwszych minut w "żółto-czerwonych" barwach zadebiutowali: Przemysław Szarek, Mateusz Cetnarski i Jacek Podgórski.

Ostatni z nich wykreował pierwszą groźną akcję pod bramką KKS-u. Były skrzydłowy Chojniczanki zwiódł jednego z rywali, ale z jego dośrodkowaniem poradzili sobie obrońcy.

Tempo spotkania w pierwszej połowie było bardzo słabe. Przy piłce częściej utrzymywali się gospodarze, ale nie przekładało się to na zagrożenie pod bramką Marka Kozioła. W 15. minucie przed szansą stanął za to Jacek Podgórski. Jego strzał obronił jednak golkiper drugoligowca.

Przed zejściem do szatni na boisku nie działo się zbyt wiele. Obie drużyny oddały po jednym celnym strzale z dystansu, ale bramkarze nie mieli problemów z ich wyłapaniem.

W drugiej części grę ożywiła dopiero bramka. W 66. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Mateusz Majewski. Kilka chwil później sytuację sam na sam zmarnował Daniel Szelągowski. Górą był jednak golkiper KKS-u – Maciej Krakowiak.

Na kolejną groźną sytuację kielczanie czekali do 80. minuty. Po ładnej, zespołowej akcji przed szansą stanął Emile Thiakane. Strzał Senegalczyka powędrował jednak obok bramki. Już w doliczonym czasie kaliszanie przypieczętowali awans. Gospodarze wyprowadzili kontratak, który na gola zamienił Jakub Chojnowski. KKS 1925 można dopisać do listy klubów z niższych lig, które eliminowały Koronę z Pucharu Polski.

KKS 1925 Kalisz – Korona Kielce 2:0 (0:0)

Bramki: Majewki 66', Chojnowski 90'

Korona: Kozioł – Szymusik, Tzimopoulos, Szarek, Kordas – Podgórski (57' Thiakane), Kaczmarski (57' Długosz), Cetnarski, Sowiński (46' Łysiak), Szelągowski – Kiełb (71' Firlej)

KKS 1925: Krakowiak –Zawistowski (83' Chojnowski), Waleńcik, Żytko, Radzewicz – Hiszpański (63' Szewczyk), Gawlik, Łuszkiewicz (83' Kaczyński), Tunkiewicz, Kamiński (71' Zawistowski) – Maćczak (64'  Majewski)

Żółte kartki: Szymusik, Łysiak – Waleńcik, Gawlik, Zawistowski