Bezbramkowy sparing Korony z Olimpikiem Donieck

niedziela, 21 stycznia 2018 17:13 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce w swoim trzecim meczu kontrolnym, podczas obozu w tureckim Side, bezbramkowo zremisowali z siódmą drużyną ligi ukraińskiej - Olimpikiem Donieck. Piłkarze obu zespołów mimo, że było to sparing nie przebierali w środkach. Pod koniec pierwszej połowy za przepychanki czerwoną kartką ukarany został Marcin Cebula, a na początku drugiej za brzydki faul boisko opuścić musiał jeden z zawodników rywali. Oba zespoły dalej grały jednak po jedenastu, ale już bez wykluczonych piłkarzy. Mecz z kontuzją zakończył testowany w Koronie Chorwat - Oliver Petrak. Drużyny podczas spotkania nie stworzyły zbyt wielu dobrych sytuacji do strzelenia bramek.

Korona Kielce - Olimpik Donieck  0:0

Korona: Alomerović (46’ Gostomski) - Rymaniak (65’ Kosakiewicz), Dejmek (53’ Diaw), Kovacević (86’ Dziubek), Kallaste (46’ Miś) - Cebula (46’ Jukić), Żubrowski, Możdżeń, Petrak (49’ Cvijanović), Kiełb - Kaczarawa (75’ Długosz).

Korona w poprzednich sparingach podczas obozu w Side grała z zespołami z ligi rumuńskiej. „Żółto-czerwoni” bezbramkowo zremisowali z Sepsi Sfantu Gheorghe oraz pokonali 3:2 CSM Politehnica Iasi. Podopieczni Gino Lettieriego w środę w swoim ostatnim meczu kontrolnym zmierzą się z rosyjskim Amkarem Perm.

PRZEBIEG MECZU ZA TWITTEREM KORONY KIELCE:

1': Koroniarze rozpoczęli spotkanie!

9': Rywale dośrodkowują z rzutu wolnego, ale Zlatan Alomerović czujnie piąstkuje piłkę na przed polu. Spokojny początek meczu.

15': Pierwszy kwadrans bez okazji podbramkowych zarówno z naszej strony, jak i rywali.

20': Bartosz Rymaniak fauluje kontrującego rywala. @Olimpik_Doneck wykonuje rzut wolny, ale piłka przelatuje w znacznej odległości ponad poprzeczką naszej bramki.

26': Bartosz Rymaniak świetnie wyłuskuje piłkę i centruje do Niki Kaczarawy. Gruzin walczył aż z sześcioma rywalami i ostatecznie akcja nie przyniosła rezultatu.

28': Marcin Cebula mija dwóch zawodników i podaje do Niki Kaczarawy, ale naszemu zawodnikowi zabrakło kilku centymetrów, by zdołać musnąć piłkę i oddać strzał.

34': Dobry przerzut do Bartosza Rymaniaka, ten przyjmuje piłkę, mija obrońcę i dogrywa do Niki Kaczarawy, ale Gruzin przegrywa pojedynek jeden na jeden z rywalem.

40': Jacek Kiełb dośrodkowuje w pole karne, a do strzału próbuje dojść Mateusz Możdżeń. Akcja nie przynosi powodzenia

41': Napastnik @Olimpik_Doneck, Abdul, wybiega sam na sam z Alomeroviciem, ale strzela wprost w naszego bramkarza.

43': Jacek Kiełb mocno i płasko z rzutu wolnego z prawej strony, piłka trafia pod nogi Mateusza Możdżenia, lecz uderzenie pomocnika zostaje zablokowane.

45+1': Spore zamieszanie i dużo nerwów na murawie. Po przepychankach czerwonymi kartkami ukarani Radek Dejmek i Marcin Cebula, żółtą zaś Nika Kaczarawa.

47': Zamieszanie od razu po wznowieniu gry. Czerwona kartka dla jednego z zawodników z Ukrainy za faul na Petraku.

Sędziowie po konsultacjach zamieniają czerwoną kartkę dla Dejmka na żółtą, podtrzymują natomiast wykluczenie dla Cebuli.

Niestety, Petrakowi dalszą grę uniemożliwia kontuzja. W jego miejsce Cvijanović

53': Rywale również grają w jedenastu pomimo czerwonej kartki. U nas kolejna zmiana - Diaw za Dejmka.

57': Dobra akcja Krystiana Misia lewą stroną. Wydaje się, że nasz obrońca jest faulowany, ale arbiter nie odgwizduje rzutu wolnego.

68': Ładna akcja Jukić - Żubrowski - Miś. Obrońcy rywali ratują się wybiciem na rzut rożny. Po dośrodkowaniu Cvijanovicia piłkę piąstkuje bramkarz