Bolesna porażka juniorów Korony. Przegrali aż 1:10

poniedziałek, 16 listopada 2020 09:38 / Autor: Damian Wysocki

Juniorzy Korony Kielce nie będą miło wspominać ostatniego wyjazdu do Szczecina. W 14. kolejce Centralnej Ligi Juniorów, „żółto-czerwoni” zostali rozbici przez miejscową Pogoń aż 10:1.

W pierwszej połowie podopieczni Pawła Czai stracili trzy bramki. Po zmianie stron rywale udzielili im jeszcze bardziej srogiej lekcji. Kielczanie zdobyli honorowego gola przy wyniku 0:7. Na listę strzelców wpisał się Miłosz Strzeboński. W końcówce nie lada wyczynu dokonał Fabian Grzelka. Napastnik gospodarzy skompletował klasycznego hat tricka, na co potrzebował zaledwie sześciu minut.

–  Zagraliśmy tragicznie, a rywale koncertowo. Dość mocno podłamał nas gol na 0:3 w samej końcówce pierwszej połowy. Musimy jak najszybciej podnieść się po tej porażce i przygotować do kolejnych spotkań –  powiedział po spotkaniu Paweł Czaja, trener kieleckich juniorów, cytowany przez stronę internetową „żółto-czerwonych”.

Korona U-18 rozczarowuje w tym sezonie. W 14 meczach zgromadziła 11 punktów i zajmuje zagrożone spadkiem 15. miejsce.

Pogoń Szczecin U-18 – Korona Kielce U-18 10:1 (3:0)

Bramki: Delner 11', Korczakowski 38' 65', Łukasiak 45' (k), Samborski 58' 60', Kort 70' (k), Grzelka 80' 85' 86' –  Strzeboński 75'