Borkowski z przepustką do Tokio. Zdobył ją w znakomitym stylu

wtorek, 08 czerwca 2021 21:21 / Autor: Damian Wysocki

Ziemia Świętokrzyska będzie miała przynajmniej dwóch reprezentantów na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Do Sandry Drabik dołączył Mateusz Borkowski. Biegacz pochodzący spod starachowickich Krynek, podczas mityngu w fińskim Turku pobił swój rekord życiowy na 800 metrów.

24-latek zajął trzecie miejsce z fantastycznym wynikiem 1:44.85. Minimum olimpijskie wynosiło 1:45.20. W Finlandii wygrał Kenijczyk Cornelius Tuwei. Mateusz Borkowski przesunął się na siódme miejsce w polskich tabelach historycznych biegu na dwa okrążenia.

Młody średniodystansowiec jest drugim zawodnikiem pochodzącym z Krynek, który wystąpi na igrzyskach. W Sydney zaprezentował się przeszkodowiec Rafał Wójcik.

– Chciałbym reprezentować moją miejscowość i województwo na najważniejszej imprezie. Taki mam cel i marzenie, któremu teraz jest wszystko podporządkowane – mówił nam Mateusz w rozmowie, którą przeprowadziliśmy po wywalczeniu przez niego halowego mistrzostwa Europy.

Turku okazało się niezwykle szczęśliwe dla oszczepnika Marcina Krukowskiego, który pobił rekord Polski. Uzyskał 89.55 m, co jest drugim najlepszym wynikiem na świecie w tym roku.

Przypomnijmy: w poniedziałek przepustkę do Tokio wywalczyła kielecka pięściarka – Sandra Drabik.