Brazylia górą na Suzuki Arenie

wtorek, 08 października 2019 22:15 / Autor: Damian Wysocki

We wtorkowym meczu towarzyskim rozegranym na kieleckiej Suzuki Arenie, kobieca reprezentacja Polski przegrała z Brazylią 1:3. Trzy i pół tysiąca kibiców, którzy zasiedli na trybunach, na boisku mogło oglądać m.in. słynną Martę, która sześć razy była wybierana najlepszą piłkarką globu.

„Canarinhos" szybko wyszły na prowadzenie. W dziewiątej minucie dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Andressy na gola zamieniła Formiga. W następnych fragmentach przyjezdne częściej utrzymywały się przy piłce, ale groźniejsze sytuacje stwarzały Polki. Podopiecznym Miłosza Stępińskiego przed przerwą nie udało się jednak pokonać Barbary.

Brazylijki zaliczyły mocny początek drugiej części. W 49. minucie błąd polskiej defensywy wykorzystała Tamires, która płaskim strzałem z kilku metrów nie dała szans na interwencję Katarzynie Kiedrzynek.

Polki zdobyły bramkę kontaktową dziesięć minut później, kiedy dośrodkowanie z rzutu wolnego dobrym strzałem głową wykończyła Małgorzata Mesjasz. Ostatnie słowo należało jednak do Brazylijek. W 79. minucie piłkę w siatce umieściła Debinha.

Polki kolejny mecz rozegrają 12 listopada w Lublinie, kiedy w ramach eliminacji do mistrzostw Europy zmierzą się z Hiszpanią.

Polska – Brazylia 1:3 (0:1)

Bramki: Mesjasz 58' – Formiga 9', Tamires 49', Debinha 79'

Polska: Kiedrzynek – Olszewska, Matysik, Mesjasz, Grzywińska, Chudzik (90' Kaletka) – Kamczyk (82' Karczewska), Balcerzak, Winczo (76' Daleszczyk), Grabowska (72' Wiankowska) – Pajor

Brazylia: Barbara – Poliana (46' Kathellen), Erika, Daiane, Tamires – Andressa Alves (73' Maria), Formiga, Thaisa (46' Luana), Marta (82' Bia Zaneratto) –Ludmila (87' Aline Milene), Victoria (46' Debinha)