Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Czas na pierwszy wyjazd. Korona pogrąży Stomil?  

wtorek, 17 sierpnia 2021 20:15 / Autor: Damian Wysocki
Czas na pierwszy wyjazd. Korona pogrąży Stomil?  
Czas na pierwszy wyjazd. Korona pogrąży Stomil?  
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Po trzech domowych zwycięstwach Koronę Kielce czeka pierwsza potyczka na wyjeździe. W środę podopieczni Dominika Nowaka zagrają ze Stomilem Olsztyn, który rozpoczął sezon od trzech porażek.

„Żółto-czerwoni” zaliczyli wymarzony początek rozgrywek. W pełni wykorzystali pomyślny terminarz i atut własnego boiska. Po trzech kolejkach mają na swoim koncie komplet dziewięciu punktów.

– Cieszymy się. Niektórzy zakładali, że albo trzy zwycięstwa albo będzie porażka. Patrzyliśmy na każdy mecz. To, że grasz u siebie, nie oznacza, że na dzień dobry masz dziewięć punktów. Ta liga pokazuje, że zawsze trzeba je sobie wywalczyć – przekonuje Dominik Nowak, trener kieleckiej drużyny.

Stomil jest po przeciwnej stronie. Sezon zaczął od trzech porażek: z Chrobrym Głogów (1:2), GKS-em Jastrzębie (0:1) i Arką Gdynia (0:1). W dwóch przypadkach punkty tracił już w doliczonym czasie gry.

– To drużyna, która została przebudowana. Czas będzie pracował na ich korzyść. Musimy zwrócić uwagę na ich stałe fragmenty gry. Do tego są groźni w fazach przejścia do szybkich ataków. Po stracie musimy szybko organizować się w obronie – wyjaśnia szkoleniowiec „żółto-czerwonych”.

– Jedziemy tam, aby wygrać. Wiemy, że ta liga jest specyficzna, że w każdym meczu trzeba być maksymalnie skoncentrowanym. Wiadomo, że rywale będą szukali przełamania. Nie pozwolimy im na to. Naszym celem są trzy punkty – mówi Marcin Szpakowski, środkowy pomocnik kieleckiego zespołu.

Środowy mecz Stomil – Korona w Olsztynie rozpocznie się o godz. 18 i będzie w całości transmitowany na naszej antenie.

 

fot. Grzegorz Ksel (CKsport.pl

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO