Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Diaw nie podbił Francji. Teraz zagra na Litwie

wtorek, 23 lutego 2021 06:39 / Autor: Damian Wysocki
Diaw nie podbił Francji. Teraz zagra na Litwie
Diaw nie podbił Francji. Teraz zagra na Litwie
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Djibril Diaw nie zrobił kariery we Francji. Po tym jak odszedł z Korony Kielce do Angers, przez niespełna dwa lata zagrał w zaledwie jedenastu meczach. Kilka miesięcy temu rozwiązał kontrakt z dotychczasowym pracodawcą i długo szukał klubu. W poniedziałek został zaprezentowany jako nowy piłkarz Żalgirisu Wilno.

Senegalczyk spędził w Koronie trzy lata, trafił do niej w przerwie zimowej sezonu 2015/16 za kadencji Marcina Brosza. W „żółto-czerwonych” barwach rozegrał 72 mecze, w których zdobył pięć bramek. Podczas ostatniej rundy w Kielcach, jego dobrą formę dostrzegł trener reprezentacji „Lwów Tarangi”. Środkowy obrońca zaczął otrzymywać regularne powołania. 

W styczniu 2019 roku, na pół roku przed wygaśnięciem umowy Senegalczyka z Koroną, zgłosiło się po niego Angers. Według nieoficjalnych informacji, klub z Ligue 1 miał zapłacić za transfer 250 tysięcy euro.

Djibril Diaw związał się z nowym zespołem kontraktem do końca czerwca 2021 roku. Kilka tygodni po dołączeniu do drużyny, zadebiutował we francuskiej ekstraklasie. Zaliczył 14 minut w wyjazdowym spotkaniu z Montpellier. Jak się okazało, był to jego ostatni występ na najwyższym szczeblu.

Kolejny rok spędził na wypożyczeniu w drugoligowym Caen. W tym czasie zaliczył siedem meczów. Strzelił gola w pucharowym starciu przeciwko Murs-Erigne.

W Angers nie widzieli  już dla niego miejsca, więc  w październiku poprzedniego roku strony postanowiły przedwcześnie zakończyć współpracę. Djibril Diaw długo szukał zatrudnienia. W końcu podpisał kontrakt z mistrzem Litwy – Żalgirisem Wilno.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO