Diaw zadebiutował w Angers

niedziela, 10 marca 2019 17:45 / Autor: Damian Wysocki

Djibril Diaw, który w styczniu zmienił Koroną Kielce na francuskie Angers, doczekał się debiutu w nowych barwach. Senegalczyk wystąpił w zremisowanym 2:2 wyjazdowym meczu 28. kolejki Ligue 1 z Montpellier.

Diaw potrzebował kilku tygodni, aby przekonać do siebie szkoleniowca klubu z zachodniej Francji. 25-letni stoper w niedzielę na boisku pojawił się w 76. minucie, kiedy zmienił nominalnego środkowego pomocnika – Thomasa Manganiego. Była to roszada taktyczna, ponieważ kilka chwil wcześniej bezpośrednią czerwoną kartką ukarany został obrońca gości – Mateo Pavlović. Angers przegrywało wówczas 0:2, ale w końcowych minutach po golach  Angelo Fulginiego i Stephane'a Bahokena uratowało punkt.

Drużyna Diawa z 35 punktami na koncie zajmuje 12. miejsce w tabeli Ligue 1. Przypomnijmy, senegalski obrońca w Koronie grał w latach 2016-2018. W tym czasie w "żółto-czerwonych" barwach rozegrał 72 meczach, w których strzelił 5 bramek.