Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Długosz opuści Koronę już zimą? „Najgorszym wrogiem są menadżerowie”

wtorek, 19 stycznia 2021 00:14 / Autor: Damian Wysocki
Długosz opuści Koronę już zimą? „Najgorszym wrogiem są menadżerowie”
fot. Grzegorz Ksel
Długosz opuści Koronę już zimą? „Najgorszym wrogiem są menadżerowie”
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W zimowym okienku transferowym Koronę Kielce może opuścić jeszcze jeden wychowanek. Ofertę z ekstraklasowego klubu ma Wiktor Długosz. – Usłyszałem jasną deklarację od zawodnika, że chciałby odejść już teraz i spróbować wyżej – powiedział Maciej Bartoszek, trener Korony Kielce, który był gościem audycji „Cały Ten Sport”.

W poniedziałek został sfinalizowany transfer Iwo Kaczmarskiego do Rakowa Częstochowa. Według naszych informacji, kielecki klub zarobił na tej transakcji 350 tysięcy euro. W przyszłości może zyskać jeszcze dziesięć procent od ewentualnego, kolejnego transferu utalentowanego pomocnika.

Być może w najbliższych dniach w jego ślady pójdzie Wiktor Długosz, o którego pytało kilka klubów z PKO Ekstraklasy m.in. Górnik Zabrze i Raków Częstochowa. Jeden z nich nalega, aby sprowadzić go już w zimowym okienku transferowym.

Korona chce zatrzymać swojego wychowanka i zaproponować mu nowy kontrakt. Ten obecny wygasa wraz końcem sezonu. To oznacza, że zawodnik może już podpisać umowę z nowym pracodawcą i latem odejść za darmo. To okienko jest więc ostatnim, w którym „żółto-czerwoni” mogą na nim coś zarobić.  

– Mamy problem z Długoszem. Jakieś kluby próbują go podebrać. W poniedziałek doszło między nami do mocniejszej rozmowy. Czasami przestaję rozumieć, o co chodzi. Z jednej strony chcemy odbudowywać szatnię i nasze DNA. Chcemy, aby byli w niej Koroniarze z krwi i kości. Poświęcamy temu dużo czasu, mocno ryzykujemy wynikiem sportowym. Kładziemy za to swoje głowy. Dajemy szanse naszym chłopakom, a teraz pierwsza lepsza okazja i nam uciekają. To nam się nie podoba. Chcemy ich wychować, ale natrafiamy na takie problemy – mówił Maciej Bartoszek podczas naszej sportowej audycji.

– Totalnie nie wiemy, o co chodzi. Najgorszym wrogiem młodych zawodników są menadżerowie. Traktują ich jak towar, który trzeba obrócić, bo wtedy są pieniądze. To tragiczne, ale tak jest – skwitował szkoleniowiec „żółto-czerwonych”.

Za Wiktorem Długoszem przyzwoita runda jesienna w Fortuna I Lidze. Zagrał w 16 meczach, w których strzelił bramkę i zanotował trzy asysty.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO