Dobra gra w ataku i pewne zwycięstwo koszykarzy AZS UJK

poniedziałek, 21 grudnia 2020 13:43 / Autor: Sebastian Kalwat

W spotkaniu 13. kolejki drugiej ligi koszykówki, AZS UJK Kielce pokonał Isetię Warszawa 99:91. Kielczanie zagrali bardzo dobrze, zwłaszcza w ataku. W każdej kwarcie zdobyli 22 lub więcej punktów.

Tylko pierwsza kwarta nie potoczyła się po myśli kieleckich koszykarzy, którzy przegrali ją różnicą czterech punktów (22:26)

W drugiej części gra podopiecznych trenera Rafała Gila wyglądała już lepiej. Po zaciętej walce AZS zwyciężył w niej 29:25 i do przerwy na tablicy wyników widniał remis po 51.

W trzeciej kwarcie kielczanie również grali dobrze w ataku i pokonali swoich rywali 24:21.

Do ostatniej części meczu "Akademicy'' przystępowali z trzypunktową przewagą i udało im się jeszcze ją powiększyć. Ostatecznie wygrali 99:91 i obecnie zajmują ósme miejsce w tabeli drugiej ligi.

Podopieczni Rafała Gila rozegrają kolejny mecz w środę. We własnej hali AZS podejmą Tur Basket Biels Podlaski.

AZS UJK Kielce - Isetia Erzurum Warszawa 99:91 (22:26, 29:25, 24:21, 24:19)

AZS UJK: Czapla 17, Sowa 15, Zygmunciak 14, Parszewski 14, Jagiełło 14, Osiakowski 9, Adamczyk 9, Fugiński 3, Wierzgała 2, Nowik 2, Grad.

Isetia: Diatchuk 22, Błaszkiewicz 14, Rogucki 11, Sienkiewicz 8, Grabowski 7, Guvercin 6, Solanikow 5, Zalewski 4, Mikita 3, Szymanowski.