Dogrywka rozstrzygnęła finał Pucharu Polski na szczeblu okręgu

środa, 16 czerwca 2021 21:24 / Autor: Damian Wysocki

Trzeci raz z rzędu KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski sięgnął po Puchar Polski na szczeblu okręgu. Po emocjonującym finale na Suzuki Arenie pokonał Czarnych Połaniec 4:3.

Spotkanie lepiej rozpoczęli obrońcy trofeum, którzy po 20 minutach prowadzili 2:0. Na listę strzelców wpisali się Tomasz Persona i Fuad Bayramov. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron ekipa z Połańca zaczęła grać odważniej. W 67. minucie gola kontaktowego zdobył Damian Bawor. Na dziesięć minut przed końcem wyrównał Maciej Witek.

Największe emocje dopiero nadchodziły. Już w doliczonym czasie gry prowadzenie 3:2 KSZO dał Szymon Stanisławski. Kilkadziesiąt sekund później do dogrywki zdołał doprowadzić Filip Krępa.

O końcowym triumfie przesądziła sytuacja z setnej minuty, w której ostrowczanie wywalczyli rzut karny. Na gola zamienił go Stanisławski.

KSZO 1929 wystąpi w rundzie wstępnej Pucharu Polski.