Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Drugoligowiec chce trenera bramkarzy Korony

piątek, 11 listopada 2022 12:53 / Autor: Damian Wysocki
Drugoligowiec chce trenera bramkarzy Korony
Drugoligowiec chce trenera bramkarzy Korony
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Goncalo Feio, trener drugoligowego Motoru Lublin, widziałby w swoim sztabie Jarosława Tkocza, który od tego sezonu odpowiada za szkolenie bramkarzy w Koronie Kielce.

Włoski trener został zatrudniony w Motorze pod koniec września. Do tej pory udało mu się wyprowadzić go z przedostatniego miejsca na 12. lokatę. W minioną środę drugoligowiec awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski, pokonując Wisłę Kraków 1:0.

Jak informuje „Przegląd Sportowy”, Goncalo Feio chce rozszerzyć swój sztab. Widziałby w nim Jarosława Tkocza, z którym poznał się podczas wspólnej pracy w Rakowie Częstochowa. Obaj byli asystentami Marka Papszuna. Były współpracownik selekcjonera Adama Nawałki pracuje w Koronie od tego sezonu. Po zwolnieniu Leszka Ojrzyńskiego, pomaga Kamilowi Kuzerze.

– Jeśli byłaby okazja, to chcę go mieć przy sobie. Bardzo cenię tego trenera, bo udowodnił, że potrafi wyszkolić zawodnika i ze średniego bramkarza zrobić bardzo dobrego. Pomaga swoim doświadczeniem, wyczuciem szatni i relacjach międzyludzkich. Tylko w tej chwili ma kontrakt z Koroną, poza tym nie jest łatwo wyciągnąć fachowca z ekstraklasy do II ligi – mówi Goncalo Feio, cytowany przez „Przegląd Sportowy”.

Korona chciałaby zatrzymać Jarosława Tkocza. Tę optykę może zmienić ewentualnie nowy trener, który może chcieć otoczyć się swoim sztabem.  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO