Dużo bramek i spokój. Industria pewnie pokonała Chrobrego

sobota, 02 grudnia 2023 21:31 / Autor: Maciej Piętka
Maciej Piętka

W meczu 14. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z KGHM Chrobrym Głogów 38:28 . Kluczowym zawodnikiem w kieleckiej ekipie był Alex Dujshebaev, który zdobył 8 bramek.

Wynik spotkania otworzył Haukur Thrastarson. W 5 minucie spotkania Chrobry wyszedł na jednobramkowe prowadzenie po rzucie karnym wykorzystanym przez Oleksandra Tilte. Obie drużyny prezentowały wysoką skuteczność w ataku, przez co żadnej z ekip nie udało się zbudować znaczącej przewagi.

Druga cześć pierwszej połowy rozpoczęła się od zmian. Wprowadzony Artsem Karalek szybko odwdzięczył się trzema bramkami, po których Industria wyszła na prowadzenie 13:10. W 22 minucie Daniel Dujshebaev otrzymał karę dwóch minut. Głogowianom nie udało się jednak wykorzystać przewagi jednego zawodnika, a „żółto-biało-niebiescy” powiększyli swoje prowadzenie do 5 bramek.

Do przerwy Industria wygrywała z Chrobrym 22:16.

Drugą połowę kielczanie rozpoczęli od agresywnej gry w obronie. Na ten manewr gospodarze odpowiedzieli dobrą grą bramkarza Rafała Stachery i… słupkami, które kilkukrotnie ratowały ich drużynę. Industrii, mimo drugiego wykluczenia Karaleka, udało się powiększyć przewagę do 7 bramek.

Końcówka spotkania to coraz większa dominacja drużyny mistrzów Polski. W 50 minucie wspaniałym rzutem ze skrzydła popisał się, wychowanek kielczan, Cezary Surgiel. Wraz z upływem czasu u głogowian pojawiało się coraz więcej błędów, które kielczanie z łatwością wykorzystywali. W ostatnich minutach obejrzeliśmy kilka ekwilibrystycznych rzutów, między innymi „wkrętke” Nicolasa Tournata.

Ostatecznie mistrzowie Polski wygrali sobotnie starcie 38:28.

W najbliższą środę (6 grudnia) kielczanie wybiorą się do Węgier na starcie z OTP Bank Pick Szeged. Początek nastepnego spotkania ligi mistrzów o godzinie 18:45.