Finał nie dla juniorów młodszych Korony

czwartek, 13 czerwca 2019 17:15 / Autor: Damian Wysocki

Juniorzy młodsi Korony Kielce nie zagrają w finale Centralnej Ligi Juniorów. "Żółto-czerwoni" w rewanżowym pojedynku półfinału rozgrywek przegrali na wyjeździe z Lechem Poznań 2:6.

Podopieczni Michała Gębury i Marka Graby w pierwszym pojedynku w Kielcach  przegrali 1:2. Czwartkowy rewanż rozpoczął się dla nich fatalnie, bo w 26 minut stracili trzy bramki. "Żółto-czerwoni" po zmianie stron podjęli ambitną walkę o odrobienie strat. Tuż po przerwie gola zdobył Jakub Rybus, a na kwadrans przed końcem trafienie kontaktowe zaliczył Szymon Płocica. Gospodarze chwilę później wywalczyli rzut karny, który zamienili na bramkę. W ostatnich minutach Korona otworzyła się, co kosztowało ją utratę dwóch trafień.

Lech Poznań w finale Centralnej Ligi Juniorów U-17 zagra z Legią Warszawa, która w półfinale pokonała Zagłębie Lubin. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 16 w Ząbkach.