Górnik zremisował w Kiszyniowie i gra dalej w pucharach

czwartek, 19 lipca 2018 20:54 / Autor: Damian Wysocki

Górnik Zabrze, najbliższy rywal Korony Kielce, w rewanżowym meczu I rundy eliminacji Ligi Europy, zremisował w Kiszyniowie 1:1 z Zarią Balti. Podopieczni Marcina Brosza dzięki zwycięstwu w pierwszym spotkaniu (1:0) awansowali do kolejnej rundy.

Czwartkowy pojedynek dla "Trójkolorowych" rozpoczął się bardzo źle. W 7. minucie po uderzeniu z dystansu bramkę dla gospodarzy strzelił Guillermo Silva De Oliveira. Zabrzanie gola na wagę awansu zdobyli w 85. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Daniel Smuga.

Górnik będzie pierwszym ligowym rywalem Korony Kielce w 1. kolejce nowego sezonu LOTTO Ekstraklasy. Spotkanie w Zabrzu odbędzie się w niedzielę o godz. 15.30.

Zaria Balti - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)

Bramki: De Oliveira (7') - Daniel Smuga (85')

Górnik: Loska - Wolniewicz, Wiśniewski, Suarez, Gryszkiewicz -  Ambrosiewicz (59' Liszka), Matuszek, Biedrzycki (73' Koj), Jimenez, Ryczkowski (54' Smuga) - Angulo.