[I Liga] Derbowe zwycięstwo AZS-u UJK z Wisłą. SMS przegrał z liderem

wtorek, 16 lutego 2021 15:31 / Autor: Sebastian Kalwat

Trzy z pięciu świętokrzyskich drużyn zainaugurowały w ten weekend rundę rewanżową rozgrywek pierwszej ligi piłkarzy ręcznych. W derbach województwa AZS UJK pokonał Wisłę Sandomierz, zaś SMS Kielce przegrał z Padwą Zamość. Zawodnicy KSZO Handball pauzowali, a mecz KSSPR-u Końskie z Zagłębiem Sosnowiec został przełożony na 13 marca.

Wisła Sandomierz - AZS UJK Kielce 23:26 (12:12)

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński – Szklarski, Kabata, Białkowski 3, Rusin 7, Malinowski 5, Pawelczyk 2, Werstler, Wiącek 2, Skuciński 4, Chudzik.

AZS UJK: Drozd, Pyrka – Bernacki, Papaj 2, Boszczyk 2, Wacek, Szafarczyk 2, Siedlarz 6, P. Bysiak, Goliszewski 7, Sornat 2, Wójcik, Pawłowski, Zdziech 4, M. Bysiak 1, Gasin.

Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana. Zarówno gospodarze, jak i zawodnicy z Kielc nie pozwalali rywalom oddalić się z wynikiem. Prowadzenie przechodziło "z rąk do rąk", a na przerwę obie drużyny schodziły przy remisie po 12.

Druga odsłona była lepsza w wykonaniu kieleckich "Akademików", którzy zaczęli stopniowo zyskiwać przewagę i ostatecznie pokonali Wisłę 26:23.

Po tym zwycięstwie AZS z 16 punktami zajmuje wysokie, czwarte miejsce w tabeli. Sandomierzanie z siedmioma "oczkami" zamykają ligową stawkę pierwszej ligi.

MKS PADWA Zamość - SMS ZPRP Kielce 39:32 (18:16)

MKS PADWA: Procho, Proć, Wnuk 1 – T. Fugiel 12, Puszkarski 7, Bajwoluk 6, Małecki 5, Obydź 4, Szymański 2, Skiba 1, Adamczuk 1, Kłoda, Mchawrab, Mehdizadeh, Sz. Fugiel, Pomiankiewicz, Sałach.

SMS ZPRP: Ałaj, Poźniak – Graczyk 5, Stempin 2, Wiaderny 2, Będzikowski 7, Antolak, Ruhnke 5, Domagała 5, Pacuła, Bykowski 6, Kosiba, Kapela, Kacprzyński, Smulski.

Bardzo trudne zadanie czekało kieleckich zawodników, którzy pojechali do Zamościa na spotkanie z liderem tabeli - PADWĄ. Mimo sporej różnicy w tabeli, w pierwszej połowie szczypiorniści SMS-u postawili trudne warunki gospodarzom. Do przerwy po zaciętej walce było 18:16 dla zamościan.

Druga część była już nieco mniej emocjonująca, ponieważ zawodnicy PADWY zaczęli grać lepiej i odskoczyli z wynikiem. Ostatecznie pokonali SMS różnicą siedmiu trafień - 39:32.

SMS z ośmioma punktami plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli pierwszej ligi.

14. kolejka rozgrywek zostanie rozegrana 27-28 lutego, a w niej dwa mecze między świętokrzyskimi drużynami. SMS Kielce podejmie Wisłę Sandomierz, a AZS UJK zagra z KSZO Handball Ostrowiec Świętokrzyski. KSSPR Końskie będzie pauzować.