[III LIGA] Dwa remisy i porażka świętokrzyskich drużyn

niedziela, 19 listopada 2023 12:40 / Autor: Piotr Okła
FB/KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski
Piotr Okła
Piotr Okła

W 17. serii spotkań trzeciej ligi, Star Starachowice przegrał na wyjeździe z Wieczystą Kraków 1:5. Czarni Połaniec zremisowali z Podhalem Nowy Targ 1:1. KSZO zremisował natomiast na własnym obiekcie z Garbarnią Kraków 2:2.

Podopiecznych Tadeusza Krawca w sobotnie południe czekało nie lada wyzwanie. Wszak Wieczysta to lider rozgrywek, który na swoim stadionie nie przegrał od maja. Pomimo doprowadzenia do wyrównania w 52. minucie dzięki trafieniu Marcina Wcisły, to ostatecznie zespół ze stolicy Małopolski okazał się lepszy. W ciągu ostatniego kwadransa ekipa Sławomira Peszki zdobyła trzy gole i zwyciężyła w tym pojedynku 5:1.

KS Wieczysta Kraków – Star Starachowice

5:1 (1:0)

39’ Fidziukiewicz, 53’ Góralski, 76’ Torres, 86’ Favorov, 90’ Kiedrowicz – 52’ Wcisło

Wieczysta: Letkiewicz - Favorov, Skrobański, Pazdan, Pietrzak, Torres (84’ Kiedrowicz), Góralski (84’ Slavchev), Moulin (63’ Pakulski), Jankowski, Zivec (63’ Danielak), Fidziukiewicz (72’ Arlica).

Star: Lipiec – Styczyński (79’ Gębura), Zając, Bracik, Stefański, Wcisło, Ambrozik (61’ Śliwiński), Puton (69’ Kot), Duda, Handzlik (61’ Kośmider), Stanisławski (79’ Palonek).

Spotkanie w Nowym Targu było trudną przeprawą dla podopiecznych Michała Szymczaka. Już w 12. minucie szansę na bramkę z rzutu karnego miało Podhale, jednak Grzegorz Płatek nie wykorzystał okazji. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy wynik otworzył Mateusz Niedziałkowski. Po przerwie do remisu doprowadził Martinez Arielson. Był to piąty mecz z rzędu bez zwycięstwa Czarnych.

Podhale Nowy Targ – MKS Czarni Połaniec

1:1 (1:0)

36’ Niedziałkowski – 74’ Arielson

Podhale: Styrczula – Kozarzewski, Nakrosius, Chmelenko, Michota, Płatek, Karmański, Turek, Rubiś (71’ Jakubowski), Niedziałkowski (71’ Grzebieluch), Antkowiak.

Czarni: Wieczerzak – Smoleń (46’ Chmielowiec), Bawor, Łebek, Misztal, Mucha (58’ Wójcik), Kalaska, Wiktor, Banik, Arielson (78’ Żądło), Gębalski.

Na obiekt przy ul. Świętokrzyskiej przyjechał spadkowicz z drugiej ligi – Garbarnia Kraków. Wynik pojedynku w 52. minucie otworzył Illa Tymoshenko. Siedem minut później do wyrównania doprowadził Kacper Durda. Na prowadzenie „Brązowych” wyprowadził natomiast Daniel Morys. Punkt podopiecznym Rafała Wójcika zapewnił wykorzystanym rzutem karnym Łukasz Mazurek II. Był to piąty mecz z rzędu bez porażki dla „Hutników”.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Garbarnia Kraków

2:2 (0:0)

52’ Tymoshenko, 90’ Mazurek II (k.) – 59’ Durda, 73’ Morys

KSZO: Klon – Domagała, Mężyk, Mazurek I, Lis (66’ Szynka), Nawrot, Tymoshenko, Kołoczek (76’ Mazurek II), Zimnicki (66’ Lipka), Brągiel, Pisarek.

Garbarnia: Bartusik – Morys, Kajpust, Czekaj, Cukrowski (77’ Sutor), Durda, Dziedzic, Duda (60’ Nowak), Żurek (77′ Opalski), Grzybowski, Klec (90’ Szuta).

W 18. serii Czarni udadzą się do Świdnika na mecz ze Świdniczanką, w piątek (24 listopada) o godzinie 18.00. KSZO o tej samej porze podejmie Chełmiankę Chełm. Dzień później Star zagra w Nowym Targu z Podhalem o godzinie 12.00. Będą to ostatnie mecze na szczeblu trzeciej ligi w 2023 roku.