[III LIGA] Nieudane zakończenie roku

poniedziałek, 27 listopada 2023 08:00 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W 18. serii spotkań trzeciej ligi, Czarni Połaniec zremisowali na wyjeździe 1:1 ze Świdniczanką Świdnik. KSZO przegrał na własnym stadionie z Chelmianką Chelm 0:3. Mecz Staru Starachowice z Podhalem w Nowym Targu nie doszedł do skutku.

Piątkowy pojedynek Czarnych został rozegrany w samo południe na bocznym boisku stadionu w Lubartowie.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla podopiecznych Michała Szymczaka: w 16. minucie wynik spotkania otworzył Michał Banik. Do remisu jeszcze przed przerwą doprowadził Jakub Bartoszek. Bramka 17-letniego stopera była ostatnią w tym pojedynku. Na przestrzeni rundy jesiennej „żółto-czarni” zaprezentowali równą formę – odnieśli po sześć zwycięstw, remisów oraz porażek. Bilans bramkowy 34:31. Najskuteczniejszym zawodnikiem Czarnych jest Arleison Martinez. 29-latek zdobył siedem goli, asystując również przy dwóch trafieniach kolegów.

Świdniczanka Świdnik – Czarni Połaniec

1:1 (1:1)

37’ Bartoszek – 16’ Banik

Świdniczanka: Socha – Zuber, Nawrocki, Paluch (70’ Kompanicki), Futa, Kotowicz, Morenkov (70’ Sypen), Bartoszek, Ptaszyński, Czułkowski (59’ Sikora), Koźlik (84’ Pielach).

Czarni: Wieczerzak – Misztal, Bawor, Załucki,  Bakowski, Kalaska, Wiktor (46’ Sumara), Łąk (70’ Mucha), Banik (87’ Żądło), Guca (46’ Chmielowiec) – Arleison (70’ Gębalski).

Zawodnicy KSZO w ostatnim pojedynku przed zimową przerwą podejmowali na własnym obiekcie Chełmiankę Chełm. Podopieczni Rafała Wójcika nie mogli zaliczyć piątkowego starcia do udanych. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach Oskar Klon musiał dwukrotnie wyjmować piłkę z siatki. W 28. minucie rzut karny wykorzystał Bartłomiej Korbecki, a przed przerwą trafił jeszcze Vladyslav Bobrov. Wynik sześć minut przed końcem meczu ustalił Jakub Karbownik.

„Hutnicy” pomimo słabego początku sezonu utrzymują się w ligowej czołówce. Na swoim koncie mają dziesięć zwycięstw, dwa remisy oraz sześć porażek. Na ich bilans bramkowy składa się trzydzieści zdobytych i dwadzieścia straconych goli.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Chełmianka Chełm

0:3 (0:2)

28’ Korbecki (k.), 45’ Bobrov, 84’ Karbownik

KSZO: Klon – Jarzynka, Zimnicki (74’ Zdyb) Brągiel, Tymoshenko (66’ Lipka), Mężyk (89’ Lenard), Nawrot, Domagała, Mazurek II (46’ Lis), Szynka (46’ Orlik), Pisarek.

Chełmianka: Ciołek – Piekarski, Knap (64’ Mroczek), Korbecki, Marchuk (81’ Stępień), Groborz, Konojacki (70’ Karbownik), Wiatrak, Bobrov, Bednara (70’ Pendel), Płocki.

W ramach 18. serii gier III ligi Star Starachowice miał zmierzyć się w Nowym Targu z miejscowym Podhalem. Mecz pierwotnie miał odbyć się w sobotnie południe. Ze względu na stan murawy został on jednak odwołany. Więcej o tym zdarzeniu  piszemy TUTAJ.

Była to ostatnia kolejka rozgrywana w 2023 roku. Trzecioligowcy wrócą na boiska na początku marca. KSZO pojedzie do Świdnika na mecz z Avią. Star zagra natomiast w Ożarowie ze Świdniczanką. Czarni podejmą na własnym obiekcie Siarkę Tarnobrzeg.

Wyniki 18. kolejki:

Świdniczanka Świdnik – MKS Czarni Połaniec 1:1

Podlasie Biała Podlaska – KS Wiązownica 2:3

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Chełmianka Chełm 0:3

Podhale Nowy Targ – Star Starachowice (przełożony)

KS Wieczysta Kraków – Karpaty Krosno 5:0

ZKS Unia Tarnów – Garbarnia Kraków 2:1

Wisłoka Dębica – Wiślanie Jaśkowice 1:3

Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski – Avia Świdnik (przełożony, przerwany po I polowie przy wyniku 0:2)

Texom Sokół Sieniawa – Siarka Tarnobrzeg 1:5