Industria zerka już na finał. Wygrana w Głogowie

sobota, 20 kwietnia 2024 11:28 / Autor: Michał Gajos

Industria Kielce przebrnęła przez pierwszy półfinał Orlen Superligi bez niespodzianki. Kielczanie pewnie pokonali na wyjeździe Chrobry Głogów, choć do przerwy mocno męczyli się na parkiecie.

W kadrze meczowej na to spotkanie zabrakło Tomasza Gębali i Sandro Mestricia. Pierwsza połowa starcia była zaskakująco wyrównana. Nie obfitowała też w wiele bramek. Do 20. minuty oba zespoły rzuciły bowiem zaledwie po 7 goli.

Do końca premierowych 30 minut licznik trafień został nieco podreperowany, tak jak sytuacja Industrii, która wyszła na jednobramkowe poprowadzenie, z którym zresztą zeszła do sztani (11:10).

Po zmianie stron kielczanie delikatnie podwyższyli przewagę, której nie stracili już do końcowej syreny. W ostatniej tercji zawodów mistrzowie wreszcie włączyli wyższy tryb i odskoczyli oponentom na osiem bramek, wygrywając 30:22.

Rewanż za ten pojedynek odbędzie się za tydzień - w sobotę 27 kwietnia. Trzy dni wcześniej kielczan czeka jednak arcyważny mecz w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Magdeburgiem. Ta rywalizacja rozpocznie się w środę o godz. 18:45.

Chrobry Głogów – Industria Kielce 22:30 (10:11)