Jagiellonia rozgromiła Koronę

wtorek, 12 grudnia 2017 19:39 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce w meczu 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy przegrali na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:5. W 10. minucie gospodarzy na prowadzenie po indywidualnej akcji wyprowadził Arvydas Novikovas. Dziesięć minut później po przepięknym uderzeniu z ponad dwudziestu metrów do remisu doprowadził Jacek Kiełb. Kielczanie w pierwszej połowie popełnili kilka indywidualnych błędów. Dwa z nich zakończyły się kontratakami i golami gospodarzy. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Sekulski, a tuż przed zejściem do szatni prowadzenie "Jagi" podwyższył Karol Świderski. Po przerwie, mimo zmian Korona dalej nie grała najlepiej a kolejne bramki dołożyli gracze z Białegostoku. Piłkę w siatce umieścili Łukasz Sekulski i Bartosz Kwiecień.

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 5:1 (1:1)

Bramki: Novikovas 10', Sekulski 29', 64', Świderski 45', Kwiecień 67' - Kiełb 21'

Kartki: Górski, Możdżeń, Kosakiewicz - Romańczuk, Kwiecień

Jagiellonia: Pawełek - Grzyb, Runje, Mitrović, Guilherme (84' Wasiluk) - Frankowski, Romańczuk, Kwiecień, Świderski (74' Pospisil), Novikovas (61' Cernych) - Sekulski.

Korona: Gostomski - Rymaniak, Dejmek, Diaw (46' Kaczarawa), Kallaste (58' Soriano) - Kosakiewicz, Możdżeń, Kovacević, Burdenski (46' Cvijanović), Kiełb - Górski.

PRZEBIEG MECZU:

2': Pierwsza okazja Jagiellonii. Frankowski z prawej strony dośrodkował do Novikovasa. Litwin strzelał z powietrza z pierwszej piłki. Dobrą interwencję zanotował Gostomski.

6': Po wrzutce Novikovasa z rzutu wolnego niecelny strzał oddał Kwiecień.

10': GOL! 1:0! Novikovas. Kolejna znakomita akcja skrzydłowego Jagiellonii. Litwin z niezwykłą swobodą wszedł między obrońców, a kiedy znalazł się już  "szesnastce" zdecydował się na precyzyjny strzał po ziemi w długi róg.

14': Pierwszy celny strzał Korony. Sprzed pola karnego swoich sił spróbował Kovacević. Pewna obrona Pawełka.

21': GOL! 1:1! Kiełb! Ładna akcja Korony. "Ryba" mając sporo miejsca w środku zdecydował się na uderzenie z ponad dwudziestu metrów. Piłka wpadła niemal w samo okienko.

29': GOL! 2:1! Sekulski! Zabójczy kontratak gospodarzy. Novikovas z prawej strony posłał ładne podanie na wolne pole do Sekulskiego, który uciekł spod krycia Diawowi. "Sekul" przyjął piłkę, a później z dużym spokojem pokonał Gostomskiego.

45': GOL! 3:1! Świderski! Kolejny kontratak Jagiellonii. W środku fatalną stronę zaliczył Kovacević. Novikovas od razu posłał prostopadłą piłkę do Sekulskiego. Napastnik gospodarzy będąc już w polu karnym podał do Świderskiego, który strzelił do pustej bramki.

46': Gino Lettieri zdecydował się na przeprowadzenie dwóch zmian w przerwie. Miejsce słabo grających Diawa i Burdenskiego zajęli zawodnicy ofensywni: Kaczarawa i Cvijanović.

50': Dobra akacja Korony. Kosakiewicz z prawej strony posłał dobre dośrodkowanie do Górskiego. Napastnik zdołał przyjąć, ale jego uderzenie powędrowało wysoko nad bramką.

53': Atomowe uderzenie Kiełba z rzutu wolnego. Dwa metry od słupka.

64': GOL! 4:1! Druga bramka Sekulskiego. Napastnik Jagiellonii znakomicie wślizgiem zamknął dośrodkowanie Guilherme!

67': GOL! 5:1! Kwiecień! Były zawodnik Korony najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu Cernycha.

80': Jedna z nielicznych akcji Korony. Ładną "klepkę" zagrali Kaczarawa z Kiełbem. Gruzin następnie oddał strzał po mocnym wbiciu "Ryby", ale piłka trafiła w poprzeczkę.

90': Sekulski mógł skompletować hattricka. Były napastnik Korony znalazł się w sytuacji "sam na sam" z Gostomskim. Tym razem lepszy okazał się golkiper kieleckiej drużyny.