Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Korona chciała pozyskać obrońcę. Bartoszek: transfer wysypał się na ostatniej prostej

czwartek, 25 lutego 2021 13:38 / Autor: Damian Wysocki
Korona chciała pozyskać obrońcę. Bartoszek: transfer wysypał się na ostatniej prostej
fot. Widzew Łódź
Korona chciała pozyskać obrońcę. Bartoszek: transfer wysypał się na ostatniej prostej
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Ostatniego dnia okienka transferowego Korona Kielce chciała pozyskać środkowego obrońcę. – Niestety, na ostatniej prostej wysypały się pewne rzeczy – informuje Maciej Bartoszek, trener „żółto-czerwonych”

W środę Korona zakontraktowała Marcina Szpakowskiego ze Śląska Wrocław. Kielecki klub chciał również wzmocnić defensywę.

– Mocno walczyliśmy o wzmocnienie tej formacji. Byliśmy blisko podpisania kontraktu z ciekawym zawodnikiem, który wniósłby sporo do naszego zespołu. Niestety, na ostatniej prostej wysypały się pewne rzeczy. Mamy nadzieję, że trafi do nas, ale już w następnym oknie transferowym – wyjaśnia Maciej Bartoszek.

Teraz Korona może pozyskiwać tylko zawodników z kartą na ręku. Możliwe, że skorzysta z tej opcji. W najbliższym czasie powinna podpisać kontrakt z 24-letnim Jakubem Łukowskim. W środę skrzydłowy rozwiązał umowę z Miedzią Legnica.

– Jeśli na rynku pojawi się ciekawy zawodnik, który będzie nas interesował, to rozważymy taką opcję – przyznaje trener „żółto-czerwonych”.

W zimowym okienku transferowym Korona pozyskała ośmiu piłkarzy. Z kilkoma przedwcześnie rozwiązała umowy.

– Z zawodnikami łączymy się na dłuższy okres. Ruchy transferowe przeprowadzamy z głową, myśląc o przyszłości. Nic nie dzieje się tu i teraz. Chcemy takich piłkarzy, na których nam zależy. Nie zamierzamy wziąć jednego czy drugiego, tylko dlatego, żeby przeprowadzić ruch. Proces budowy nowej Korony musi trwać – tłumaczy Maciej Bartoszek.

– Chcielibyśmy na teraz zbudować zespół bez żadnych braków. Mieć po dwóch, a może trzech zawodników na każdą pozycję, ale nie jest to możliwe. Potrzeba cierpliwości i wiary w zawodników, których posiadamy. Nie możemy odbierać im pewnej szansy – uzupełnia trener „żółto-czerwonych”.

Korona rozegra kolejny mecz w niedzielę. W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej Fortuna I Ligi podejmie na Suzuki Arenie Chrobrego Głogów (godz. 12.40).

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO