Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Korona gra na terenie lidera

wtorek, 04 maja 2021 21:49 / Autor: Damian Wysocki
Korona gra na terenie lidera
fot. Grzegorz Ksel
Korona gra na terenie lidera
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Przed Koroną Kielce jeden z najtrudniejszych wyjazdów w sezonie. W środę, w zaległym spotkaniu 23. kolejki Fortuna I Ligi, zmierzy się z liderem z Niecieczy.

Bruk-Bet Termalica zmierza do PKO Ekstraklasy. Od początku sezonu prezentowała równą formę, a po rundzie jesiennej miała znaczną przewagę nad resztą stawki. Na przełomie marca i kwietnia zespół z Małopolski zmagał się z cowidowymi problemami, przez co nie grał przez miesiąc. Teraz musi nadrabiać zaległości.

Duże natężenie spotkań nie wpływa pozytywnie na wyniki. Z pięciu ostatnich ekipa Mariusza Lewandowskiego wygrała jedno, zaliczyła trzy remisy, oraz niespodziewanie przegrała w Rzeszowie. Co ciekawe, tylko zwycięski pojedynek z Puszczą Niepołomice (4:0) rozegrała na swoim stadionie.

– Mariusz Lewandowski pracuje z tym zespołem od dłuższego czasu. Mają ustabilizowaną kadrę. Niewątpliwie posiadają styl, bardzo dobrze operują piłką. Potrafią być kreatywni w ofensywie. Patrząc z perspektywy całego sezonu, to najbardziej poukładana drużyna z charakterystycznym, wyrazistym stylem – komplementuje rywala Dominik Nowak, trener Korony Kielce.

W minioną sobotę „żółto-czerwoni” odnieśli pierwsze zwycięstwo pod wodzą 49-latka. Wcześniej musieli pogodzić się z trzema kolejnymi porażkami.

– Może jakości, jakiej od siebie wymagamy, jeszcze nie było, ale narodził się kolektyw. To chcemy przekuć w sukces – przekonuje Dominik Nowak.

W środowym spotkaniu nie zagra zawieszony za kartki Dawid Lisowski. Po odcierpieniu zawieszenia do składu wracają za to Przemysław Szarek i Mario Zebić. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego będzie również Grzegorz Szymusik, który ostatnio zmagał się z niegroźnym urazem kolana.

W ostatnich spotkaniach sezonu, Dominik Nowak chce przyjrzeć się wszystkim zawodnikom. Swoje szanse dostaje również młodzież. W tym gronie znajduje się 19-letni napastnik – Jakub Rybus.

– Wiemy z kim gramy, ale musimy skupić się na sobie, na realizacji założeń trenera. Cieszę się, że mogę być częścią pierwszego zespołu i z nim regularnie trenować. Chłopaki przyjęli mnie dobrze. Widać to na boisku. Staram się wykorzystywać swoją szansę – przyznaje Jakub Rybus.

Środowy mecz w Niecieczy rozpocznie się o godz. 19 i będzie w całości transmitowany na naszej antenie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO