Korona opuściła strefę spadkową. Pierwszy raz od połowy października

niedziela, 12 marca 2023 08:35 / Autor: Damian Wysocki

Po 146 dniach Korona Kielce opuściła strefę spadkową PKO BP Ekstraklasy. W tabeli rundy rewanżowej podopieczni Kamila Kuzery zajmują trzecie miejsce.

W sobotę „żółto-czerwoni” odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu przed własną publicznością, pokonując Radomiaka Radom 2:1.

Po końcowym gwizdku awansowali na 14. lokatę, ale istniało prawdopodobieństwo, że kolejkę zakończą pod kreską.

Tak się jednak nie stanie, bo w sobotni wieczór Jagiellonia Białystok wygrała u siebie z Górnikiem Zabrze 2:1, spychając zespół ze Śląska na 16. miejsce.

Korona ma na koncie 26 punktów – o jeden więcej od Górnika i Lechii Gdańsk. Ekipa znad morza rozgromiła w tej serii u siebie Miedź Legnica 4:0.

„Żółto-czerwoni” znajdowali się w strefie spadkowej przez 146 dni i jedenaście kolejek. Na dłużej wylądowali w niej w połowie października, po domowej porażce ze Stalą.

W siedmiu meczach rundy rewanżowej podopieczni Kamila Kuzery zdobyli 13 punktów – tyle samo, co przez całą „jesień”. Korona zajmuje trzecie miejsce w tabeli „wiosny” za plecami Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa.

W sobotę, w ostatnim spotkaniu przed przerwą reprezentacyjną, Korona zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin.