Korona uratowała remis w Lubinie

niedziela, 09 października 2022 16:43 / Autor: Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W niedzielnym meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Korona Kielce zremisowała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:1. Po wyrównanym starciu, kielczanie w ostatnich minutach spotkania uratowali remis, za sprawą gola zdobytego przez Miłosza Trojaka.

W pierwszej połowie „żółto-czerwoni" nie pozwolili „miedziowym" się rozpędzić. Niewiele było akcji podbramkowych, gdy do nich dochodziło to jedni i drudzy skutecznie je zatrzymywali. Tak było do ostatnich sekund pierwszej połowy, wtedy strzałem głową Konrada Forenca pokonał Rafał Adamski.

Druga część spotkania była równie bezbarwna. Rozpoczęła się od ataków podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego. Kielczanie stwarzali okazje po dośrodkowaniach z rzutów rożnych, lecz z czasem częstotliwość ich ataków spadła. Do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, ale nie stworzyli groźnych sytuacji. Jednak w doliczonym czasie gry, po strzale głową Miłosza Trojaka, udało się wyrównać rezultat spotkania.

Zagłębie Lubin – Korona Kielce 1:1 (1:0)

Bramki: Adamski 45’ – Trojak 92’

Zagłębie: Bieszczad – Kopacz, Ławniczak, Jach, Giorbelidze – Makowski, Łakomy (55’ Poletanović) – Gaprindashvili (67’ Chodyna), Starzyński (77’ Pieńko), Bohar – Adamski (77’ Doleżal)

Korona: Forenc – Danek (63’ Podgórski), Trojak, Petrow, Balić,– Łukowski, Deja (85’ Nojszewski), Sewerzyński (63’ Frączczak), Deaconu, Błanik (63’Sierpina) – Szykawka (78’ Takacz)

Żółte kartki: Makowski, Kopacz