Korona wysoko przegrała z trzecią drużyną kosowskiej ekstraklasy

niedziela, 31 stycznia 2021 14:43 / Autor: Damian Wysocki

W swoim drugim sparingu podczas zgrupowania w Turcji, Korona Kielce przegrała z FC Prisztiną 0:3. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie.

Spotkanie rozpoczęło się źle dla „żółto-czerwonych”. W 4. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola głową zdobył Gentian Muca.

W kolejnych fragmentach podopieczni Macieja Bartoszka częściej utrzymywali się przy piłce, jednak nie potrafili sforsować dobrze zorganizowanej defensywy rywali.

W 22. minucie Prisztina podwyższyła prowadzenie. Znowu po stałym fragmencie na listę strzelców wpisał się Gentian Muca, który zamienił na gola dośrodkowanie z rzutu rożnego. Kilka chwil później rywale mogli zdobyć trzecią bramkę, ale skuteczną interwencją popisał się Marek Kozioł.

Bramkarz Korony nie miał za wiele do powiedzenia w 41. minucie, kiedy pięknym strzałem z 25 metra popisał się Lorik Boshnjaku.

Tuż po zmianie stron po wrzutce Jacka Podórskiego główkował Dawid Lisowski. Jego uderzenie powędrowało obok słupka. W 52. minucie Koronę przed stratą kolejnego gola uwarował Marek Kozioł.

Trzecia drużyna kosowskiej ekstraklasy ciągle atakowała. W krótkim odstępie zmarnowała kolejne dwie stuprocentowe sytuacje. W 60. minucie „żółto-czerwoni” odpowiedzieli niecelnym uderzeniem Emile Thiakane. 180 sekund później w słupek trafił Marko Pervan.

Kielczanie najbliżej honorowego gola byli w 78. minucie, jednak z kilku metrów ponad bramką uderzył Jacek Podgórski. W końcówce wynik mogli podwyższyć jeszcze Kosowianie. Znowu zawiodła ich skuteczność. Ostatecznie wygrali 3:0.

Korona rozegra w Turcji jeszcze jeden mecz, najprawdopodobniej w czwartek. Jej rywala poznamy w najbliższym czasie. Dzień później „żółto-czerwoni” wrócą do Polski.

Korona Kielce – FC Prisztina 0:3 (0:3)

Bramki: Muca 4’, 22’, Boshnjaku 41’

Korona: Kozioł (64’ Zapytowski) – Szarek (64’ Szymusik), Zebić (67’ Seweryś), Szywacz (67’ Grzelak) – Kobryń (46’ Podgórski, 78’ Turek), Gąsior (64’ Petrović), Oliveira (46’ Diaz), Łysiak (67’ Prętnik), Lisowski (64’ Rybus) – Pervan (67’ Bielka), Yilmaz (46’ Thiakane)